Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

İnsan beyni 20 yıl içinde geri dönüyor, diyor bilim adamı

  • Listed: Nisan 17, 2018 3:25 pm

Escort İlan Açıklaması

62 yaşındaki ödüllü Raymond Kurzweil, kariyeri boyunca ses tanıma teknolojisi de dahil olmak üzere bir dizi öncü bilgisayar icat etti. 15 yaşındayken, büyük bestecilerin tarzıyla müziği yeniden yaratabilecek bir program yarattı, bu da Beyaz Saray’a bir ziyaret ve Başkan Lyndon B. Johnson’la sohbet etti. Aynı zamanda, daha sonra daha sonra gerçek enstrümanları yeniden üretebilen bir devrimci müzikal sentezleyici yaptığı Palman Stevie Wonder için kör için yazılı konuşma okuyabilen ilk makineyi yaptı.
Kurzweil, Avusturya’nın Viyana kentinde Telekom Austria Grubunun “geleceğin konuşması” etkinliğinde 500 kişiye, insan beyninin yedeklerinin artık teknik olarak mümkün olduğunu söyledi.
CAIRO İKİ İÇİN BİR LÜKS UZUN HAFTASONU WIN !!! BA CLUB SINIF UÇUŞLARI, BEŞ YILDIZLI KONAKLAMA VE 1.000 £ SPENDING PARA DAHİL!

    Şöyle dedi: “Önümüzdeki 20 yıl içinde, vücudumuzun iyileşmesini, performansımızı geliştirecek ve hatta beynimizin tüm içeriğini yedekleyebilecek olan kanımızdaki binlerce nanobot bilgisayar makinesine sahip olacağımıza inanıyorum. Dosyalarınızı bir bilgisayara yedekleyin. Bu, her düşünceyi, her deneyimi, bizi bir birey yapan her şeyi yedekleyecekleri anlamına gelir. ”
“Çok zor gelebilir ama 1980’lerin başlarında, insanlar dünya çapındaki ağın 1990’ların ortalarında ortaya çıkmasını öngörmek için deli olduğumu düşündü, ama oldu ve tahmin ettiğim programda.”
Kurzweil, sahip olduğu geniş kapsamlı patentlere ve yazdığı kitaplara ek olarak 19 fahri doktora sahiptir – ve şimdi dünya çapında hükümetlere, bilim adamlarına, askeri ve iş adamlarına çeşitli konularda danışmanlık yapmaktadır.

    Halen, dünyanın enerji sorunlarının nasıl çözüleceği konusunda bir projede Google ile birlikte çalışıyor.
Savaştan önce Avusturya’dan kaçan Yahudi ebeveynlere Amerika’da dünyaya gelen Kurzweil, çözümlerin birçok sorun için mevcut olduğunu söyledi. Şöyle dedi: “Geçen ay İsrail’in başbakanıyla bir çözüm olarak güneş enerjisi sorusu üzerine görüştüm. Başbakan, dünyaya yetecek kadar güneş olup olmadığını sordu.
“Bugün kullandığımız her şeye güç vermek için dünyanın başına düşen güneş enerjisinin 1 çadırını alacağını söyleyerek cevap verdim.

    Viyana Tramvay Müzesi’ndeki etkinliğe ev sahipliği yapan Telekom Austria Grubunun CEO’su Hannes Ametsreiter, “Bu tür tartışmalar ve ilham verici tartışmalar, geleceğe taşınmak için ihtiyacımız olan şeydir.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.