Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

‘Irak birlikleri helikopter sıkıntısıyla engellendi’

  • Listed: 11 Ekim 2017 01:55

Description

John Hutton, hayati ekipman eksikliğinin Irak’taki askeri operasyonlar üzerinde bir etkisi olduğunu ve burada 179 İngiliz personelin 2003 istilası ve savaş operasyonları arasında geçen yıl öldüğünü söyledi.
Irak soruşturmasında şunları söyledi: “Helikopter konusu kampanyada kuşkusuz bir faktördü ve aksini takdim eden herhangi bir noktanın olduğunu sanmıyorum.
“Ordu kesinlikle daha fazla helikopterden hoşlanacaktı ve sanırım politikacılar onları mevcut hale getirmekten memnuniyet duyacaktı – ve birkaç yıl boyunca daha fazla helikopter saati hazırladı”. Fakat şunu vurguladı: “Bu, yapabileceğiniz bir yetenek değil Bir gün ve ertesi gün sahip olduğun parayı al. Öyle değil.”
Geçen sene Haziran ayında istifa eden Bay Hutton, Irak’a ve Afganistan’a yerleştirilen iki büyük muharip tugayın Britanya ordusunun yapabileceği şeyin “sınırı aştığını” söyledi.

    Mayıs 2006’dan iki yıl Savunma Sekreteri olan Des Browne daha önce, bir helikopter sıkıntısının, hafif zırhlı Snatch Land Rovers’ı, yol kenarındaki bombalara karşı çok savunmasız olarak milletvekilleri ve asker aileleri tarafından eleştirildiğini kabul etmediğini “kabul etmedi” dedi. .

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.