Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İşçi ‘oy reformunu görüşebilir’

  • Listed: 2 Ekim 2017 08:20

Description

Bay Johnson, mevcut parti politikasının ötesine geçmeye hazır olduklarını öne süren ve Westminster seçimleri için orantılı temsil konulu bir tartışmayı başlatmak için herhangi bir Kıdemli İşçi rakamından daha ileri gitti – kilit bir Lib Dem talebi. Lib Dem liderliği görevlisi Nick Clegg, İşçi Partisi’nin 6 Mayıs’ta yapılan oylamada halk oylaması için üçüncüye düşmesi durumunda Gordon Brown’u görevde tutmaya hazırlanmayacağı uyarısında bulundu.
İlk televizyon çıkan liderlerin tartışmasından bu yana desteğinin artmasıyla cesaret alan Sn Clegg, Genel Seçim tam bir galip gelemediği takdirde diğer partilerin Lib Dems’leriyle görüşmesi gerekeceğini söyledi.
Saga dergisiyle canlı bir web kamerasında “Bu, diğer partilerle” eeny meeny miney mo “oynamakla ilgili değil, taleplerimden kaçamıyorlar” dedi. “Diğer taraflar bizimle çalışmaktan kaçınamayacak.”
Seçmen reformunun uzun soluklu bir destekçisi olan Johnson, Çalışma’nın daha sınırlı alternatif oy sistemi (AV) ile ilgili mevcut referandum taahhüdünün ötesine geçmesi ve orantılı temsil biçiminin bir parçası olduğunu düşünmesini önerdi.
İşçi Partisi seçimleri kaybederse Bay Brown’a olası ardıl olarak lanse edilen Ev Sekreteri, kendi tercihinin 1998’de ilk Liby Dem akran olan geç Roy Jenkins tarafından önerilen melez “AV-plus” sistemi olduğunu söyledi. .
Bay Brown’tan farklı olarak – Halkla İlişkiler konusunda bir anlaşma yapmaya hazır olacağını ancak Lib Dems’e “bayrak salladığını” reddetti; ancak konunun ele alınması gerektiğini açıkladı.
BBC1 Politika Fuarı’nda “Seçim çıktığında kesinlikle açıkça görüleceği bir şey seçim sistemimize çok güçlü bir odaklanma olacak” dedi.
“Alan Johnson’ın hiç kimse için bayrak sallamaması kesinlikle bu değil, seçim sonrasında seçim sisteminde orantılı temsil konusunda bir tartışma olacak ve seçmenlerin önem kazanacağını söyleyen benim, demokratik bir sistem olduğunu söylüyor. politikacılar bize güçlü bir yönetişim sağladığını söyleyebiliyorlar. ”
İngiliz anketine göre, İngiltere hala emeği üçüncü sırada yer alan popüler oyların ardında bırakarak asma meclisi için yoluna devam ediyor. YouGov’un The Sun günlük izci anketi, Tories’i% 34 oranında değişmemiş gibi gösterdi – Lib Dems’ten dört puan önde, işte% 28’lik bir düşüşle% 30 yükseliyordu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.