Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İskoç mahkeme çevirmenleri mükellef £ 1m maliyetinde

  • Listed: 11 Ekim 2017 01:45

Description

Şu anda yurt dışında doğan hapishanelerde her 25 mahkumdan biriyle, İskoç mahkemeleri, rekor sayıda suçlu ve İngilizce konuşamayan tanıklarla ilgileniyor.
İki dilli kovuşturma önergesi şu anda günde yaklaşık 4,000 sterlin seviyesinde ve geçen yılda yüzde 27 seviyesinde.
Birçoğunun resmi nitelikleri bulunmamasına karşın, mahkemelerde yer alan çevirmenler saatte yaklaşık 11 kazanıyor. Ancak, kamu maliyesi toplam maliyeti sadece altı yıl içinde yüzde 650 oranında yükseldi. 2003’te fatura yalnızca 167.000 £ idi, ancak bir yıl sonra AB genişlemesi Doğu Avrupa’dan gelen bir göç dalgasına yol açtı. İskoçya’nın bazı kısımları göçmen suçlarının artmasına tanık oldu.
İskoç hapishanelerinde 309 yabancı doğmuş tutsak var – toplamın yüzde dörtü. Geçen yıl, bir Glasgow şirketine maliyetleri düşürmek için mahkeme çevirmenleri sunmak için 6 milyon avroluk bir sözleşme yapıldı.

    Çalışma gölgesi adayı sekreteri Richard Baker şunları söyledi: “Bu yeni sözleşmenin ana hedeflerinden biri, vergi mükellefi için para için daha iyi bir değer sunmaktı ancak başarılı gibi gözükmüyor. Maliyetlerde yıllık bazda belirgin artışlar olması durumunda bakanlar, neler olduğunu ve nedenini bildiklerinden emin olmalılar. ”
İskoç hükümetinden bir sözcü, “Sanığın ingilizceyi anlayamaması veya konuşamaması durumunda bir tercümana hakkı var” dedi. Yeni sözleşme daha iyi bir değer sunacak “dedi. Slovakya Marek Harcar, Glasgowlu kadın Moira Jones’un kendisine tercüme edildiği dört haftalık bir davanın ardından tecavüz ve cinayet suçundan 25 yıl hapse mahkum edildi.

    Angas’taki Brechin’teki 35 yaşındaki göçmen Jolanta Bledaite’yi öldüren Vitas Plytnykas ve Aleksandras Skirda hakkında da tercümanlar kullanıldı. Plytnykas çekici ve çevirmeninin Litvanya’yı anlamadığını iddia ediyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.