Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İspanyol aksanı seç

  • Listed: 9 Ekim 2017 21:15

Description

Neyse ki “susun” ve bir parmak dudaklara “sessiz olun” için uluslararası alanda kabul gören bir jesttir.
Grubumuzdan sonra İspanyolca öğretmenimiz tarafından, yaramaz bir öğrenci okuluna gerileyerek bir an önce dilbilimsel bir tombala oynamakla yetinip aşırı yoruldum ve yandaki sınıfı rahatsız etmek için tehdit edilen bağırışlarımız geldi.
Barselona’ya, bu en canlı şehirlerdeki gezi yerlerini, eşit derecede tatmin edici bir şeyle birleştirmek için geldim: Lingo’yu öğrenmek. Don Quijote dil okulu, Barselona’nın hareketli L’Eixample bölgesinde, şehrin göbeğindeki Plaza Catalunya’ya sadece 10 dakika uzaklıktadır.
Öğrenciler okumak için dünyanın her yerinden buraya gelirler; sınıflar, sekizden fazla olmayan gruplarla samimi. Benim tadımcı kursum bir hafta kaldı, ancak arkadaşlarımdan bazıları 20 hafta veya daha fazla eğitim alıyordu, bazıları Madrid, Tenerife, Grenada ve hatta Santiago, Şili gibi diğer şehirlerde Don Quijote okulları arasında geçiş yaptı.

    Varışta, seviyemize göre sınıflara ayrıldı. Benim için yeni başlayanlardı. Körelmiş girişimlerimize kısa sürede kokteyller eşlik ederek “Hola, cómo te llamas?” (“Merhaba, adınız ne?”); “Beni llamo Claire, y tú?” Öğrenmekle “De dónde eres?” (“Nereden geldin?”) Ve “Bir qué te dedicas” (“Mesleğiniz nedir?”) Şaşırdım. milliyetlerin ve mesleklerin karışımı: Hollanda’dan web analisti Marisa; Ticari sektörde çalışan bir Türk olan Nihan; Kanada’nın grafik tasarımcısı Cathy;
liste devam etti.
Tüm öğretmenler İspanyolca’dır, bu yüzden hızlı bir şekilde dile dalmışsınızdır. Sınıflar yoğundu, ancak hala dilbilgisi için sayıları öğrenmek ve bulmaca öğrenmek için bingo oynamak eğlenceliydi. Konaklama yerim Port Vell’in yanındaki eski şehirdeki öğrenciydi, diğer üç öğrenciyle paylaşıyordu.

    Temel olsa da, iyi donanımlı ve metroya (yeraltı) yakın olmak,
etrafında. Diğer öğrenciler evde kalıyor ya da bir daire kiralayabiliyordu. Sınıflar sabah 9 ile akşam 1 arasında idi, kendim ya da okulun organize turlarından birinde keşfetme vaktim kaldı.
Turlar İngilizceye tercüme edilmiş karmaşık bitlerle İspanyolca’dır. Ne kadar aldığımı biraz şüpheli hissediyorum, Eski Kent’teki Barri Gotik turunun başlangıcı için L’Arc de Triomf metrosuna sahibim. Parc de la Ciutadella ile kemerden aşağıya doğru yola çıktık. Yerliler, asıl meseleyi geçen Cascada, Gaudi’nin yardım ettiği anıtsal bir çeşme, daha sonra da Born’a geçti.

    1851’de açılmasından bu yana değişen kahve, çay, kakao, fındık ve baharat satan bir dükkan olan E

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.