Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

IVF kliniklerinin hataları neredeyse iki katına çıktı

  • Listed: 2 Ekim 2017 06:35

Description

İngiltere ve Galler’deki IVF merkezlerindeki hatalar 2007/8 döneminde 182’den 2008/9’da 334’e yükseldi.
Bozukluklar, embriyoların yanlış kadında kayıp ya da implante edilmesi ve yumurtaların başka bir erkeğin spermiyle döllenmesini içeriyordu.
IVF düzenleyici organı olan Human Fertilization and Embryology’den (HFEA) elde edilen rakamlar, BBC Radio Five Live’ın Donal MacIntyre gösterisinden elde edildi.
HFEA, hataların gerçekleştirilen 50.000’den fazla IVF döngüsünün% 1’inden azını temsil ettiğini belirtti.
Bir çiftten Wales Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi IVF kliniği tarafından son kalan embriyoların tedavi sırasında kaybedildiğini söylediler. Sadece Clare ve Gareth olarak tanımlanan çifti sekiz yıldır bir bebek için çalışıyordu.
Clare BBC’ye şunları söyledi: “Orada oturmuş, taşlanmış, içeri girmek ve transfer yapmak için bekliyordum, bir embriyonun kaldığını, diğer iki embriyo kaybolduğunu söylediler, bir sonraki cümlede onlar başkasına girmediler. ”
Cardiff’deki merkez, bir çiftin son canlı embriyo yanlış kadına yerleştirildiğinde üç yıl önce başka bir ciddi karışıklığa neden oldu. Bir soruşturma klinikte ciddi arızalar buldu.
Klinik, embriyoların iyileştirilmesinde başarı oranının dünyadaki en yüksek oranlar arasında yer aldığını ve tüm olayların HFEA’ya bildirildiğini söyledi.
Clare ve Gareth’in hukukçusu Irwin Mitchell’in avukatlarından Guy Forster, son 12 ay içinde ülke genelindeki farklı kliniklerde benzer olaylara karışan bir düzine çiftle uğraştığını söyledi. Yetkili, “Belki de embriyoların kaybolduğu veya en kötü senaryoda bir embriyonun yanlış hastaya transfer edildiği söylenebilir ve çok rahatsız edici” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.