Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kaplan kaçak avcıları ‘yasadan kurtulmak’

  • Listed: 10 Ekim 2017 17:45

Description

Hindistan’da 2000’den 2009 yılına kadar 417 kaplan öldürüldü, ancak son on yıldır tutuklanan 882 şüpheli kaçak avı için sadece 11 kişi mahkum edildi.
Hindistan Yaban Hayatı Koruma Derneği (WPSI) genel müdürü ve özellikle kaçak avcılıkla mücadele etmek için çalışan kıdemli bir koruma uzmanı olan Belinda Wright, özellikle kaplanlardaki Deccan Chronicle’ye şunları söyledi: “Erişmek, kaplanlar ve yaban hayatı için büyük bir tehdit oluşturuyor. bütün.
“Yaban hayatı koruma yasaları etkin bir şekilde uygulanmazsa, nesli tükenmekte olan türleri yok edebilir … Kaplanı ve yaşam alanını tahrip etmekten vazgeçmek için vokal bir karar vermesi gerekiyor.
“Eyalet hükümetlerinin birçoğu tarafından hesap verebilirlik ve işbirliği eksikliği korumada büyük bir engel oluşturduğunu kanıtlıyor.”
Bakan, “2009 yılında yalnızca 85 kaplan kaybetti, bunların% 38’i kaçak avcılar tarafından öldürüldü,% 41’i ölü bulundu ve% 16’sı diğer kaplanlarla kavgalar sonucu öldü.Bu, yaban hayatı koruma yasalarının sıkılaştırılması çağrısında bulundu .”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.