Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Karzai ‘Taliban ile görüşmelerde’

  • Listed: Nisan 17, 2018 2:35 pm

Escort İlan Açıklaması

Tanımlanması istemeyen Afgan parlamentosunun bir üyesi, söz konusu Cumhurbaşkanı Hamid Karzai hükümetinin Pakistan’da bulunan ve Pakistan istihbaratıyla yakın bağlara sahip olduğuna inanılan Haqqani ağının yaşlanan lideri Jalaludin Haqqani ile doğrudan temas halindeydi. hizmet.
Haqqani ağıyla yapılan görüşmelerin onayı, Batı’nın dokuzdan fazla eski savaşa bir son bulması nedeniyle müzakerelerin bir avuç dolusu alçak-orta düzeyden daha az direnişle gerçekleştirildiğini gösteriyor.
Geçmişte şüpheci yaklaşırken, ABD geçen hafta Afgan hükümetinin Taliban’ın kıdemli üyeleriyle konuşma çabalarına destek verdi.
Bu arada Bay Karzai, Pakistan ‘dan komşu ülkede gözaltına alınan 31 Taliban rakamını, Şubat ayında CIA ile yapılan ortak bir baskında tutuklanan Afgan Taliban’ ın iki numaralı lideri Molla Abdul Gani Baradar da dahil olmak üzere tutuklamalarını istedi.
Taliban Salı günü yaptığı açıklamada, Afganistan İslam Emirliği olarak bilinen Taliban’ın hiçbir üst düzey liderinin Afgan hükümetiyle konuşmuyor olduğunu açıkladı.
ABD’li yetkililer uzun zamandır Taliban – Usame bin Ladin’i barındıran sert İslami hareketten – militanların kazandıklarına inandıkları sürece – barış konuşmasını beklemediklerini söylediler. Taliban’ın 11 Eylül saldırılarının ardından bin Ladin’i teslim etmeyi reddetmesi Afgan savaşını tetikledi.
ABD Savunma Bakanı Robert Gates ve Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın Afgan hükümeti ile militanlar arasındaki keşif müzakerelerini desteklemesiyle geçen hafta kamuoyu değişti.
Top Nato komutanı General David Petraeus, koalisyon güçlerinin Afgan hükümetiyle konuşan bazı üst Taliban liderlerine güvenli geçiş sağladığını doğruladı.
Uzlaşmanın yeni kabulü, savaşın kötü gittiğine bir giriş olarak görülebilir. Ya da ABD askeri komutanlarının görüşlerini, Nato askerlerinin Başkan Barack Obama tarafından emredilen 30.000’den fazla ABD kuvvetinin dalgalanmasını takiben isyana zarar verdiğini yansıtabilir.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.