Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kesintileri işaretleyen sınav öğrencilerin iş umutlarını tehlikeye sokar

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:40

Description

2014 yılına kadar Standart notların yerini alması için yapılan tartışmalı İskoçya Hükü- meti önerileri, çocukların okullarda işaretlenmiş yeni Genel ve Vakıf düzeyinde kağıtları göreceğini görür.
Daha gelişmiş kağıtları kullanan öğrenciler harici muayene memurları tarafından işaretlenmiş en az bir kağıda sahip olmaya devam edecektir. Planlar, binlerce öğrencinin okulda 11 yıl geçirebileceği ve ulusal olarak izlenen bir sınavı almak zorunda kalmadan 16 yaşında ayrılabileceği yönündeki uyarılarla aşağılama suçlamalarına neden oldu.
Scottish Secondary School Teachers ‘Association (SSTA), dahili olarak incelenen Seviye 4 derslerinin, pek çok öğrenciyi iş piyasasında dezavantaja düşüreceğini belirtti. Çünkü dışardan kağıtlar daha güvenilir görünüyordu.
SSTA genel sekreteri Ann Ballinger, “Okul içinde belirlenen sınavlar asla, dış belirteçlerle işaretlenmiş derecelerle aynı derecede kazanacak niteliklere yol açmayacak” dedi.

    “Bu teklifler yalnızca gençler üzerindeki etkisini dikkate almadan maliyet temelinde oluşturuldu.” 8 bin 500 öğretmeni temsil eden sendika, yeni Mükemmellik Müfredatını da eleştirdi ve aşırı itilen öğretmenlerin mevcut öğrenciler veya yeni dersler için malzeme üretiyorlar.
“Her okuldaki personel düzeyleri azaltılıyor. Mükemmellik için Müfredat için yeni dersler üretmek için kaynaklar mevcut değil, “dedi Bayan Ballinger.
Ancak İskoç Hükümeti sözcüsü: “Eğitim mesleğinin Mükemmellik Müfredatının geliştirilmesine eşsiz bir katılımı olmuştur ve tüm öğretmen organları bu sürece tamamen dahil olmuştur.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.