Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Koalisyon görüşmeleri başarısızlığa uğradı

  • Listed: Nisan 17, 2018 11:57 am

Escort İlan Açıklaması

13 Haziran seçimlerinden bu yana, yarım düzine politikacı, Hollanda’nın konuşan Flanders – Belçika’nın ekonomik olarak egemen kuzeye – ve güneydeki Francophone Wallonia’ya daha fazla kendi kendini yönetecek bir hükümet kurmayı başaramadı.
Pazartesi günü, Francophone partileri Belçika’nın en büyük partisi olan Yeni Flaman İttifakı başkanı Bart De Wever tarafından hazırlanan en son anayasa reform önerilerini reddetti. Teklifleri “dengesiz” olarak adlandırdılar.
“Hikaye bitti,” Bay De Wever, hükümet müzakerelerinin sona erdiğini belirtti.
Kral Albert II, Bay De Wever’e 8 Ekim’de yeni bir hükümet kurmasını emretti.
Pazartesi günü, o hükümetin hükümdar ile kısa bir toplantıda resmen istifa etti. Kral Albert’in yeni bir hükümet kurmaya çalışmak için başka bir politikacıya sorması bekleniyor.
Bay De Wever’in partisi, Belçika’nın düzenli bir şekilde bölünmesini savunurken oyların% 27’sini kazandı. Bu, Flanders’ın el kitaplarına dayanan Wallonia için bir kabus senaryosudur.
Geçtiğimiz hafta önerdiği reformlara göre, Flanders ve Wallonia bölge hükümetleri, federal hükümet tarafından yapılan bir iş olan doğrudan vergilendirme yoluyla bütçelerinin yarısını ya da daha fazlasını yükselteceklerdi. Frankofon sosyalistlerinin başı olan Elio di Rupo, Wallonia’nın bu teklifin geçmesi durumunda gelirinin% 70’ini kaybedeceğini söyledi.
Frankofon’un Flanders’daki dil haklarını engelleyecek diğer önerilerin, Fransızca konuşanlar için “saygı eksikliği” gösterdiğini söyledi. “Böyle bir teklif nasıl yapar?” Bay Rupo Bay De Wever’den dedi.
Fransız ve Hollandalı konuşmacılarının garip bir karışımıyla Belçika, garip bir kavşağa kavuştu ve yeni bir seçimin bile yıllarca süren sıkı bir politik engele nasıl son verilebileceği belirsizliğini koruyor.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.