Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kuğu Hırsızlar: Elizabeth Kostova

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:35

Description

“Taş konuşmak” yapabilen bir psikiyatr Andrew Marlow, neden rahatsız olmuş bir ressam olan Robert Oliver’ın Washington DC’deki Ulusal Sanat Galerisi’nde bir tablo çizdirmeye çalışmasının nedenini anlamaya karar verdi.
Marlow’un bakımında Oliver bir dizi eski harfle gözlem yaparken aynı kadını tekrar tekrar boyuyor. Bu takıntılar iki adam arasında bir araya gelecek ve bir araya gelecek bir şey haline gelir; zira psikiyatrın ilgisini onu şefkatsiz doktor dünyasından çıkarır ve tehlikeli bir şekilde röntgene yaklaştırır.
Oliver’ın inatçı sessizliği Marlow’un ressamın hayatını öğrenme arayışını tetikler ve gizemli kadının kimliğini keşfeder. Oliver’ın eski karısı Kate ve eski sevgilisi Mary’yi izleyerek, ressamla olan ilişkisinin neden başarısız olduğunu herkese açıklamaya teşvik ediyor. Ayrıca dedektif çevirirken etik sınırların ötesine geçtiğinin farkına varır.

    Marlow, Oliver’ın Meksika ve Fransa ile olan bağlantılarını ve kendisi için yaşamı değiştiren sonuçlarla birlikte, 1870’lerde Paris ve Normandiya’da İzlenimcilik dünyasına geri dönüyor. Marlow’un çağdaş anlatıları ve kadınlar, İzlenimci ressam Beatrice de Clerval’ın yazışmaları ile serüvene. 120 yılda yankılar var; Örneğin, genç bir kadın için daha yaşlı bir erkeğe olan sevgi ve iki asır boyunca karakterler tarafından paylaşılan sanata çok fazla ilgi duyuyordu.
Roman, geçmişten gelen bölümleri geliştikçe (şimdiki zamanla yazılmış olarak daha aciliyet verildi) anlamları kademeli olarak ortaya çıktıkça dramatik bir sonuçla sonuçlanarak daha uzun sürer. Kostova, Da Vinci Kodunu en çok satanlar listelerinin en üst sıralarında çalan ilk romanı The Historian ile büyük bir darbe aldı. Şüphesiz onun ikinci kitabı da birincilik ödülü alacak. Her şeyden başka Kuğu Hırsızlar beni baştan sona tahmin ettiğim ilginç bir dedektif hikayesi.

    Ancak bundan daha fazlası var: Kostova, “hayatın en ucundaki birini sevmenin gerilim” nden bahseden nadir duyarlılıkla yazıyor. Çok sanatın doğası etrafında döner. Onun açıklamaları, tabloların kendisi kadar zengin dokulu. Ancak, üç hareketli, güzel uyarılmış aşk hikayesinin neye dengesini bozmazlar.
Little Brown, £ 16.99

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.