Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Laird’in zehirli kartal üzerindeki ‘komplo’ iddiası

  • Listed: 10 Ekim 2017 22:05

Description

Multimilyoner John Dodd daha önce Angus’taki Forfar yakınlarındaki olağanüstü bir mülk olan Glenogil’de arazisinde yasadışı pestisit bulunduktan sonra yerleştirilen 107 bin sterlin sübvansiyona sahipti.
Geçtiğimiz Ağustos ayında ölenlerin bulunduğu beyaz kuyruklu deniz kartalı Norveç hükümetinden bir hediye ve Birleşik Krallık’ta yasadışı olan ölümcül tarımsal pestisit olan carbuforandan mahrum kaldı.
İki yıl önce aynı toksik maddeyle öldürülen başka bir beyaz kartalın gövdesi Glenogil topraklarında parçalanarak keşfedildi.
Tayside polisi, her iki kuşun da maddeyi yuttuğunu belirtti – bir av avını öldürmek için kullanımı altı ay hapis cezasıyla veya Vahşi Yaşam ve Doğa Yasası uyarınca 5,000 pound cezasıyla cezalandırıldı.
Bununla birlikte, Bay Dodd her zaman kendisinin ve çalışanlarının masumiyetini sürdürmüş ve sübvansiyonlarını azaltma kararına itiraz ediyor.

    50 milyon avroluk hissesini satan Artemis Group’un kurucu ortağı, yeniden tanıtım programı kapsamında serbest bırakılan kuşun topraklarında zehirlendiği önerisinden dehşete düştüğünü belirtti.
Dedi ki: “8 fit kanatlı bir kuşun, Glenogil’in farkına varan kimse olmadan arazide yattığı inanılmaz bir şey.
“Arazide yalnızca bir yol var ve özellikle Ağustos ayında tepede çalışan 10 personel üyesi ve halkın yürüyüş üyeleri var ancak bulamadılar.
“Biri bu büyük kuşu alıp başkası görmeden götürmeyi başardı.”

    Kuş, Fife’da serbest bırakılan bir grubun üyesiydi ve RSPB tarafından izlenen bir radyo etiketine sahipti.
Hayırseverin sözcüsü, sinyal hareket etmeyi durdurduğunda Glenogil’in izini sürdüğünü ve kuşun çıkarıldığını söyledi.
Bird 89 olarak bilinen ölü raptor, haziran ayında 2008 yılının Haziran ayında İskoçya’ya 15 deniz karnında bağışta bulundu ve beş yıllık 358.000 poundluk bir program kapsamında kamu maliyesi için yarısı ödendi.
Zehirlenmeleri araştıran Tayside Polis dedektif müfettişi Ally Waghorn, yetkinin kuşkulu yaban hayatı suçlarını soruşturmak için “göreve” bağlı olduğunu söyledi.
O, “mutlak rezalet” olduğunu belirtti. Pestisitler İskoçya’da nadir bulunan korunan av kuşlarını öldürmek için kullanılıyordu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.