Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Laptopunuz boyunda nasıl gerçek bir ağrı olabilir

  • Listed: Nisan 17, 2018 1:42 pm

Escort İlan Açıklaması

Şu anda masaüstü bilgisayarlardan çıkıyorlar ve İngiltere’de beş milyondan fazla kullanımdalar.
Ancak, boyun ve sırt problemlerinde büyük bir artış için suçlanıyorlar çünkü kötü duruşu teşvik ediyorlar. Sonunda saatlerce bir dizüstü bilgisayar üzerinde durmak, kullanıcıları bir dizi üst vücut ağrıları ve ağrıları riskine sokar.
İngiliz Chiropractic Derneği’nden Tim Hutchful, “Bu cihazlar inanılmaz derecede faydalıdır, ancak mantıklı bir şekilde kullanılmalıdır” diyor. “Dizüstü bilgisayarlar yalnızca kısa süreler için kullanılacak şekilde tasarlanmıştır, ancak birçok insan dizüstü bilgisayarlarında bir kerede saatlerini harcamaktadır ve şu anda evde masa bilgisayarlarının yerine geçecek şekilde kullanılmaktadır.”
* CAIRO İKİ İÇİN LÜKS UZUN HAFTA DÖNÜYOR !!! BA CLUB SINIF UÇUŞLARI, BEŞ YILDIZLI KONAKLAMA VE 1.000 £ SPENDING PARA DAHİL! *

    Sorun şu ki, bir masa bilgisayarının ayrı bir klavyesi ve monitörü varken, dizüstü bilgisayar kullanıcıları ekran üzerinde durmak zorunda kalıyor.
“Eğer öne doğru eğilirsen, boyun, omuzlar, kollar ve sırtta çok büyük bir yük var” diye açıklıyor Tim.
“Bir insan kafasının ortalama ağırlığı sekiz ila 10 pound arasındadır ve bir dizüstü bilgisayar üzerinde aşırı yüklenerek kaslara gerilmeye başlamak için çok uzun süre bükmeniz gerekmez. Ayakta dururken, iki kat fazla yük var.
“İlk başta rahat olabilir ama zamanla sorunlara neden olur, çünkü omurga dik olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir dizüstü bilgisayar kullanmak, omurga C şeklini oluşturarak sizi kötü duruşa zorlar. ”

    Uzun süreli problemler arasında omurga, boyun, omuz ve kollarda kronik sinir hasarı sayılabilir. Bir dizüstü bilgisayarın kenarındaki bilekleri istirahat etmek tendonlara ve hatta bacak ağrısına zarar verebilir ve kötü duruşun bir sonucu olabilir.
Uygulayıcılar, artan sayıdaki okul çocuğunu tedavi ettiklerini de söylüyorlar.
Bir bilgisayarı kullanırken iyi duruşa sahip olmanın hayati yolları şunlardır: koltuğunuza oturun, kulaklarınızı doğrudan omuzların üzerinde ve omuzları kalçaların üzerinde tutun. Ekranlar göz seviyesinde olmalıdır.
Düzenli dizüstü bilgisayar kullanıcıları için uzun bir süre çalışmayı düşünüyorsanız bir stand ve ayrı bir klavye ve fare satın almak anlamına gelir.

    Bir dizüstü bilgisayarda çalışarak günde bir saat kadar az çalışmanın, özellikle de kötü alışkanlıkları benimseyerek sorunlara yol açabileceği düşünülmektedir. Evden çalışıyorsanız veya ağır bir bilgisayar kullanıcısıysanız, her şeyin düzgün bir şekilde kurulduğundan emin olmak için bir fizyoterapist veya masörün gelmesini isteyebilirsiniz.
Her 40 dakikada bir mola vermek de önemlidir, diyor Tim.
Zamanlayıcıyı klozetin üzerine koymanızı zorlayacak olan zamanlayıcıyı ayarlamanızı önerir. Etrafta dolaşmak, kan akışını kaslara yeniler.
Çok fazla su içmek aynı zamanda kaslar için de iyidir ve tuvalet molaları alma olasılığınız daha yüksektir.

    Başka bir tavsiye ise sık sık “mikro kırılmalar” almaktır. Birkaç saniye boyunca koltuğunuza oturun, omuzlarınızı birkaç kez silkeyin ve kollarınızın koltuğunuzun yanına düşmesine izin verin. Bu, üst vücudun çok uzun süre aynı konumda kalmamasına yardımcı olacaktır.
Kaçınılması gereken bir şey koltukta otururken iş yapmaktır. Yemek odası masasında çalışmak daha iyidir ama ideal olarak ayarlanabilen uygun bir ofis koltuğuna yatırım yapmalısınız.
Bir kulaklık kullanırken yatırım yaparken telefonunuzu kullanırsanız, not alırken alıcıyı çenenizin altına sokmaya kalkışmayacaksınız.
Aynı şekilde yüksek topuklu ayakkabılar da baldır kaslarının kısalmasına neden olur, bu da zamanla boyun kaslarının kısalmasına neden olabilir, çünkü omurganın bir tarafına daha fazla yük konur.

    Kötü dizüstü bilgisayar alışkanlıkları da, diğer günlük faaliyetlerin yaralanmalara neden olma olasılığını artırabilir.
Güllerin budaması veya spor salonundaki bir seans gibi görünüşte zararsız bir şey, vücuttaki ağrı ve acılar için suçlanabilir ve aslında kötü bir duruştan kaynaklanan sorunları daha da kötüleştirebilir.
Eğer boyunda ağrı yaşamaya başlarsanız ve omuzlarınız boynunuzu döndürmeye zorlanmazsa, bu sadece sorunu daha da kötüleştirebilir. Boyun, sola veya sağa, yuvarlanmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.