Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Lezbiyen ABD Başkonspor piskoposu seçildi

  • Listed: 11 Ekim 2017 13:45

Description

Baltimore’daki Rev Mary Glasspool, Los Angeles piskoposluğunda yardımcı piskopos olarak kutsanmadan önce Kilise çapındaki piskoposlukların çoğundan onay alması gerekiyor.
Yine de zaferi, diğer Anglikanların duruşlarını değiştirmek için muazzam baskıya rağmen aynı cinsiyet ilişkilerini kabul etmeye devam eden Episkopal taahhüdünün altını çizdi.
Piskopos Katharine Jefferts Schori başkanlığındaki Piskoposluk Kilisesi başkanının, 15 Mayıs’ta Los Angeles’ta Rev Glasspool’u kutlamaları planlanıyor, eğer kilise oylamayı kabul ederse.
Rev Glasspool, “Herhangi biri yüzünden ezilen, insanlarının izole bir yönü nedeniyle adalet ve eşit haklara sahip olmak isteyen her gruptan”, piskoposluk seçim pazarlığına teşekkür ederek bir açıklamada bulundu.
Rev Glasspool, diğer iki adayı içeren yedinci oyla seçildi. Ona 153 rahip ve 203 oy verildi ve kazanan olarak ortaya çıkmaya başladı. Seçim, altı papaz için iki boş uğraş alan adaylarla başladı.
İlk boşalmanın galibi San Clemente’de bulunan St Clement’in By-The-Sea Episcopal Kilisesi rektörü Rev Diane M. Jardine Bruce’du. Oy pusulası ikinci boşluk için ilerledikçe, diğer iki aday sonunda çekildi.
Birleşik Devletler’deki Anglikan cesedi Episkopal Kilisesi, 2003 yılında ilk açık gay piskoposu New Hampshire’lı Gene Robinson’ı kutsamak suretiyle bir kargaşaya neden oldu.
Ayrılık Müfettişli muhafazakarların rakibi bir kilise, Kuzey Amerika Anglikan Kilisesi kuruldu. Birkaç yurtdışı Anglikan, Anglikan manevi liderine, Canterbury Başpiskeri Rowan Williams’a yeni muhafazakar varlığı resmen tanıdığı yönünde baskı yapıyor.
Ulusal kiliseden uzak durmak için oy veren Güney Carolina’nın geleneksel piskoposluk reidleri Kendall Harmon, oylamanın Episcopalians, onların Anglikan ve diğer Hıristiyanlar arasındaki ilişkilere daha da zarar vereceğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.