Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Machu Picchu sellerinde iki kişi öldü

  • Listed: 11 Ekim 2017 02:20

Description

Cuzco hükümet sözcüsü Hernet Moscoso, Lucia Ramallo (23) ve Arjantinli rehber Washington Huaraya olarak tanımlanan Arjantinliler bir eğim yol açtığında ve çadırları ezildiğinde çadırlarına girdiklerini söyledi. Üç turist yaralandı.
Yetkililer, eski uygarlığın başkenti Cuzco’dan Machu Picchu kalesine kadar uzanan bir taş yol izleyen popüler bir turist yolu olan Inca izini kapattı.
Moscoso, sellerin ve toprak kaymalarına neden olan şiddetli yağışların öldüğü insan sayısının beşe çıkardığını ve evlerin yıkıldığını söyledi.
Turizm Bakanı Martin Perez, Machu Picchu Pueblo ve Kaliforniya yakınlarındaki Aguas Calientes köylerinde bulunan 2.000 yolcu turistin hükümet ve özel helikopterlerin güvenliğini sağlamak için 475 uçmayı başarabildiklerini söyledi.
“(Perşembe günü) eğer Tanrı bize yardım ederse ve hava bize izin veriyorsa, sekiz saat içinde 700 veya 800 turist çıkabilmeliyiz,” dedi Perez.
Pazar günü köylerde yüzlerce turist yakalandı, çünkü çamur kaymaları Machu Picchu alanının içine veya dışına çıkan tek yol olan Cuzco’ya giden demiryolunu engelledi.
Perulu ve ABD’li yetkililer, Salı günü kurtarma çabalarını desteklemek için dört Perulu askeri helikopter ve dört ABD trafik helikopteri gönderdi. ABD helikopterleri Peru’da bulunuyor ve uyuşturucu yasağı ve polis eğitimi için normalde kullanılmaktadır.
Perurail ayrıca, iki helikopter kiralayarak helikopter kiraladı ve turistleri tahliye etti.
Kaç kişi götürüldüğüyle ilgili hemen bir söz yoktu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.