Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

MMR sıra doktor güvenini kötüye kullandı – GMC

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:45

Description

Dr Andrew Wakefield “MMR aşısı, bağırsak hastalığı ve otizm arasındaki olası bağlantıyı araştırdığı için güven konumunu kötüye kullandı” dedi.
GMC, oğlunun doğum günü partisindeki çocuklardan kan örnekleri aldığında £ 5 ödemeler karşılığında tıp mesleğini “itibar kaybı” haline getirdi.
Duruşmada yer almayan ancak karar sonrasında birkaç dakika içinde GMC ofisleri dışında konuşan doktor Perşembe günkü işlemlerin sonucunda “son derece hayal kırıklığına uğradı” dedi. Araştırmaya katılan kendisi ve iki meslektaşı, Profesörler John Walker-Smith ve Simon Murch, daha sonraki bir tarihte ciddi mesleki suiistimal suçlarından bulunmaları durumunda yüzüstü kaldıklarını belirtti.
“Bana karşı ve meslektaşlarım hakkında yapılan iddiaların hem temelsiz hem de haksız olduğunu – temelsiz ve adaletsizi tekrar ettim – ve bu davaların içeriğini incelemeye ve kendi sonuçlarına gelerek davet etmeye davet ediyorum.” Dedi.
“Bana bağlılık ve sadakat olağanüstü olan ebeveynlere teşekkür borçlarım ve ben de bilimin ciddiyetle devam edeceğine ikna etmek istiyorum” dedi.
Sağlık uzmanları, kararın şu anda yaygın bağışıklık için gerekli seviyenin altında olan MMR aşı oranlarını artıracağını umduğunu belirtti.
Panel başkanı Dr Surendra Kumar, şu an ABD’de bulunan Dr Wakefield’i destekleyen şaşkın anne babalar tarafından hecklendi ve kararları bu öğleden sonra Londra’nın merkezinde yayınladı. Bir kadın bağırdı: “Bu doktorlar çocuklarımıza engel de bulmadı, çok çirkinsin.” O GMC panelini “kanguroo mahkemesi” olarak suçladı.
GMC, Dr Wakefield’ı “sorumlu bir danışman olarak görevinde başarısız” olarak nitelendirdi ve araştırma yaparken onun bakımında olan çocukların çıkarlarına aykırı davrandı. 1998’de The Lancet tıp dergisinde yayınlanan çocuklarla ilgili bir çalışmayı tarif etme biçiminde daha da sahtekar davrandı ve yanıltıcı ve sorumsuzdu.
Araştırma kızamık, kabakulak ve kızamıkçık için üçlü sopa verilen çocuk sayısında büyük bir düşüş yarattı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.