Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Muhafazakârlar ‘hemen’ kesintileri planlıyorlar

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:55

Description

Osborne, ilk kez, Tories’in geçen ay yapılan Bütçe Öncesi Raporunda öngörülen 2010/11 yılları için 707 milyar ABD Doları tutarında harcama planında yıllarca indirimler yapmaya hazır olacağını söyledi.
Reklamcılık ve danışmanlık harcamaları, 50.000 sterlinten fazla para kazanılan insanlar için vergi kredileri ve önümüzdeki mali yıl boyunca kesilecek mallar olarak iyi niyetli aileler için Çocuk Vakfı Fonu denildi.
Haziran ayı başlarında bir acil bütçe, sadece birkaç hafta önce İş’in nihai bütçesinde belirtilen bölüm bütçelerini yok edebilir.
Muhafazakârlar, Başbakan Alistair Darling’ı, İngiltere’nin rekor £ 178 milyarlık yıllık açığını azaltmaya başlamak için tasarruf bulmak yerine, PBR’deki devlet harcamalarında% 2’lik bir reel artış önermek için eleştirdiler. Ancak, seçim, Nisan mali yılının başlangıcından sonra gerçekleşirse, mevcut 2010/11 bütçelerinin erken düşürülmesini onaylamayı daha önce durdurdu.
Osborne, duyurusunu Londra Ekonomi Okulu’nda İsveç Maliye Bakanı Anders Borg ile birlikte yaptı. Bu bölüm, İskandinav ülkesinin bütçesinde 1990’ların başında bir bölüm kesinti programının ardındaki itici güç, büyük bir devlet açığını düşürmek için% 11 -% 12 aralığında yıllık tasarruf sağlıyor.
Gölge şansölyesi, Hükümetin kamu maliyesini destekleme amaçlı erken önlemlerin alınmamasının “İngiliz ekonomi politikasına güvenini kaybedeceği” konusunda “açık ve mevcut bir tehlike” olduğunu söyledi. Harcamaları kısmanın gecikmesi, İngiltere’nin uluslararası piyasalardaki itibarını olumsuz etkileyerek faiz oranlarını artırıp ipotek fiyatlarını daha pahalı hale getireceğini belirtti. “Mesaj daha net olamazdı – kendinizi yanlış yoldan bulursanız, devam etmek yerine ilk çıkışı siz alırsınız,” dedi Osborne. “Anders Borg, zayıf kamu maliyesine sahip ülkelerin mali konsolidasyonunun mümkün olan en kısa sürede nasıl başlaması gerektiğini anlatıyor, bunu çok iyi ifade ettiğinde, ağır olanlar kaldırılamayacak kadar beklerse, o kadar zor olur. erken oynayan uluslararası konsensüs, kredibilite sağlamaya yardımcı oluyor ve bu da faiz oranlarını daha uzun süre düşük tutmaya ve güçlü bir iyileşmeyi desteklemeye yardımcı oluyor “dedi.
Hazine Başsavcısı Liam Byrne şunları söyledi: “Açık olan, 2010’da harcamayı kısma çabasında, George Osborne iyileşmeyi ciddi tehlike altına sokacaktı. Ancak bunu nasıl yapacağını ve Emekçilerin dört yıldır bütçe açığını yarı yarıya azaltma sözü, konuşmaları çok büyük miktarda tuzla alınmalı ve bu gece, 34 milyar sterlin tutarında harcanmamış vergi ve harcama politikaları için nasıl bir ödeme yapacağına dair kaçırılmış bir fırsat vardı. Gölge Kabinesi, Tory seçimler kampanyasını yönetmekle meşgulken onları kontrol altına almak için koştu “dedi.
Liberal Demokrat Hazine sözcüsü Vince Cable şunları söyledi: “Kimse, önümüzdeki yıllarda İngiltere’nin kredi değerliliğini koruması için ciddi bütçe disiplinine ihtiyaç duyacağından şüphelenmiyor ancak ekonominin durumuna hiç dikkat etmeden siyasi bir takvim belirlemek aptallıktır. kesintiler aniden ve tamamen politik bir temelde başlıyorsa, ekonominin uzun süreli durgunluğa geri döneceği büyük bir risk.
“Gerekli olan, ekonominin ve istihdamın yanı sıra uluslararası piyasalardaki koşulların büyümesini içeren, harcamaların daralmasının ne zaman başlayacağı veya hızlandırılacağı konusunda karar verecek bir dizi net ekonomik testtir.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.