Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Nehirlerimizi temizlemek su samuru kurtardı

  • Listed: Nisan 17, 2018 10:30 am

Escort İlan Açıklaması

Zararsız hayvan, 1970’lerde İngiltere’de sağlığını tehdit eden ve nehir kenarında yaşayan balıkların ana besin kaynağını öldüren zehirli böcek ilaçları yüzünden neredeyse silindi.
Ancak Çevre Ajansı tarafından yapılan son ankete göre, bazı kimyasal pestisitlerin kullanımının yasaklanması ve su kalitesindeki iyileşmeler servetlerinde bir dönüşüme neden oldu.
Temmuz 2009 ile Mart ayları arasında ülke genelinde 3.327 nehir sahasını inceleyen İngiltere’nin beşinci su samuru araştırması, otter yaşamı kanıtı olan yerlerin sayısının 30 yılda on kat arttığını gösterdi.
Su samurlarının kanıtı 2009-2010 yıllarında sahaların yüzde 58,8’inde bulunmuştur. Bu, 1977-1979 yıllarında sadece yüzde 5,8 iken, 2002’deki son anketten bu yana yüzde 36 artmıştır.
Ancak, su samuru sayılarındaki patlama ülke çapında tek tipte olmamıştı, Doğu Anglia ve Thames Nehri 2002’den beri en büyük artışı gösteriyordu. Güneybatıdaki nehirler ve Wye havza alanı şu anda azami sayıyı destekliyor. Sulama yerleri mümkün olan Kuzeybatı, Cumbria ve üst Severn gibi alanlarda su samuru mümkün.

    Güneydoğu’da iyileşme en yavaş gerçekleşti, İngiltere’de İngiltere’nin tek toprağı, su samurlarının geri dönmediğini gördü. Ancak Çevre Ajansı, memelilerin önümüzdeki 10 yıl içinde bölgeye yayılacağını tahmin ediyor ve türler İngiltere’den yirmi yıldan kısa bir sürede tamamen iyileşecek.
Çevre Ajansı’nın koruma ve ekoloji şefi Paul Raven şunları söyledi: “Su samuru, besin zincirinin en üst noktasındadır ve bu nedenle İngiliz nehirlerinin sağlığının önemli bir göstergesidir. Su samurlarının yok olma tehlikesinin ortadan kaldırılması, kirliliği kontrol altına almak ve su kalitesini iyileştirmek için ne kadar ilerlediğimizi göstermektedir.
“İngiltere’deki ırmaklar 20 yıldan uzun süredir en sağlıklılar ve su samuru, somon ve diğer vahşi yaşamlar, sanayi devriminden bu yana ilk defa birçok ırmağa geri dönüyor.

    “Ancak yapılması gereken işler var ve ülkedeki tüm suların tamamen geri kazanılmasını sağlamak için kirliliği azaltmak ve su kalitesini daha da iyileştirmek için çiftçiler, işletmeler ve su şirketleri ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Su samurlarına yardım etmek için çalışmalar yürüten The Wildlife Trusts’ın proje yöneticisi Helen Perkins şunları söyledi: “İşgal edilen sitelerin sayısının on kat artmış olduğuna dair kanıtlar, yasal kurumlar, arazi yöneticileri ve koruma kuruluşları tarafından muazzam bir çabayı yansıtıyor.
“Ama biz şikayetçi olmamalıyız. Su samuru, örneğin, yol kazalarından bir dizi tehditle karşı karşıyadır ve Güneydoğu’da iyileşme çok yavaştır. Bu muhteşem hayvanlar için yaşam alanlarını iyileştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. ”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.