Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Partiler görüşmelerde yüz yüze görüştü

  • Listed: 11 Ekim 2017 01:15

Description

Başbakan Gordon Brown ve Cooison Hillsborough Kalesi’ndeki Taoiseach Brian Cowen başkanlığındaki yuvarlak masa toplantısı, görüşmeler sırasında ilk defa Demokratik Birlikçiler, Sinn Fein, SDLP, Ulster İttihatçı ve İttifak Partisini bir araya getirdi.
Genel kurul toplantısı, ana polis liderlerinin aynı odada oturmaları için ilk fırsattı, çünkü polis gücü oluşturma safhasını çözmek için düzenlenen maraton müzakereleri çarpıcı bir şekilde iki hükümet tarafından Pazartesi günü toplandı.
Daha sonra Kuzey İrlanda Sekreteri Shaun Woodward şunları söyledi:
“Tablonun etrafında çok yapıcı bir görüş alışverişinde bulunuldu, parti liderleri görüşlerini genel oturumda konuştu ve katkıda bulundu.
“Başbakan ve Taoiseach şimdi tarafların temsilcileri ile görüşmeler yapıyor ve gerçek bir işbirliği ruhu var, bence ilerleme kaydetmek isteyen gerçek bir isteklilik.”
İrlanda Dışişleri Bakanı Micheal Martin bu duyguları yineledi.
“Çok yapıcı bir toplantıydı ve Taoiseach ve Başbakan, ilerleme kaydetmek ve olağanüstü sorunları çözmek için gerçek bir istekliliğin bulunduğundan emin” dedi.
Gelişime rağmen kırılgan Stormont İcracı’nın geleceğini tehdit eden kavgada yakın bir ilerleme belirtisi yok ancak iki hükümet “olumlu bir platform” oluşturulduğunu söyledi.
Bay Brown ve Bay Cowen, günün kilit noktasını kırmayı amaçlayan önerileri formüle etmek için harcadılar ve şimdi kalede bir gece daha geçirmek için ayarlanabilirler.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.