Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Patlama sonrası Türk madencileri sıkıştı

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:25

Description

Batı batı ilinin Valisi Şehabettin Harput, patlamanın Mustafakemalpaşa yakınlarındaki Devecikonağı köyünde maden ocağında çökmesine neden olan patlamanın ardından 15 ila 20 maden ocağının yakalandığına inandığını söyledi.
Harput, NTV televizyonuna verdiği demeçte, “Yüksek konsantrasyonda gaz bulunduğu için kurtarma çalışmalarını gerçekleştiremiyoruz” dedi.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, patlamanın yüzeyden yaklaşık 700ft aşağıda meydana geldiğini ve kurtarma çalışanlarının maden ocağını havaya pompaladığını söyledi.
Kurtulan, CNN-Türk televizyonuna verdiği demeçte, “Arama ve kurtarma ekipleri onları çıkarmaya çalışırken, şu anda işçilerin nefes almasına yardımcı olmak için havaya gaz gönderiyor” dedi.
Başkomiser, sağlık görevlileri ve ambulanslar ilk yardımda bulunmayı beklediklerinde paramiliter birlikler kurtarma çalışmalarına yardım etmeye çalışıyorlardı dedi. Ancak Bay Harput, metan gazı patlamalarında yaşanan kurtarma görevlilerinin diğer şehirlerden siteye ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.
Yetkililer, patlamadan birkaç işçi kurtulduklarını söyledi.
Güvenlik ihlalleri, modası geçmiş ekipman ve yüksek metan gazı konsantrasyonları nedeniyle Türk madenlerinde kazalar nadir değildir.
Türkiye’nin en büyük madencilik felaketinde, 1992 yılında Zonguldak’ın Karadeniz limanında 270 kişi bir gaz patlaması sonucu hayatını kaybetti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.