Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Penceredeki boşluğa dikkat edin

  • Listed: 11 Ekim 2017 04:20

Description

Eğer bir kulüp bir oyuncuya geç gelirse, satış kulübünün müzakere etme zamanı ve fırsatı daha az olur ve oyuncunun sözleşme süresine bağlı olarak işverenleri nakit girmeleri gerektiğine inanabilir. Her zaman elde etmeme korkusu vardır sezon sonunda daha iyi bir teklif.
Evet, patronlar bu pencereden nefret ediyor. Şimdi yeni bir oyuncu imzalamak ve takımın başarısı üzerinde ani bir etki yaratmasını beklemek büyük bir kumar oynamaktır. Daha çok oyuncu evli ve özellikle de okul yaşındaki bir ailesi varsa.
Oyuncuların kazanma kapasiteleri ve onlara verdiğimiz ünlü statü hakkında ne düşündüğümüzün her ne olursa olsun, insanlar hâlâ insanlık yapıyor ve yaz aylarında soğuk, kışın orta mevsimine kıyasla, bir ailenin karışıklığı daha iyi karşılanıyor.
İmzalar şimdi urgency, çaresizlik bile doğan olma eğilimindedir. Nadiren istenen ani etkiye sahiptirler.

    Orta sezonda imzaladığım bir oyuncuyu eski Mart son tarihiyle yakından hatırlıyorum. Bugün meydana gelen “dokunma”, deneyimli bir orta saha oyuncusu için üçüncü bir taraftan yapıldı. Onun kızarıklıklarından vazgeçeceğim. Eski Üçüncü Bölüm’ün Watford’u satın alıyordum. İyi bir ücret alındı.
Ona M1’deki Watford Gap Hizmetleri’nde buluşmayı planladık ve anlaşmayı yapmak için başımıza Eddie Plumley ile gittik. Yanlış gitti nerede. Konuştuğumda bu oğlanın benim için değil … sadece bir his olduğunu hissettim. Hareketin düşünülmesi için zaman isteyen onunla son bulmuştu ve orada demeliydim: “Dur, seni istemiyorum” dedi.
Ama yüreğim olmadı ve yanılmışım. O gece uyumadım, bizi dibe vuracağına yemin ettim. Ancak evet dedi ve anlaşıldığı kadarıyla anlaşma felaket oldu. Sadece işe yaramadı.

    Henüz acele ederken ne olur, bugüne kadar o oyuncu ve ben hala Noel kartları değiş tokuş ederiz.
Böylece oyuncular bu ay gerçekleşen transferlerden önce iyi bir şekilde vurulacak. Bu günlerde, oyuncuya sorma. Ajanına sorun.
Bunun anlamı, bazen Aralık ayının ilk haftası gibi erken bir zamanda bir kulübün ilk takımında oynayabilir ve ona dokunan tarafa karşı oynayabilir ve daha sonra bu pencere ile transfer tamamlanır. Bu saçmalıktır. En azından yaz penceresinde, oynatılan futbolun az veya hiç olmadığı zaman transferler tamamlanır.
Yönetici kariyerimin çoğunu Mart ayının son Perşembe günü transferlerin son başvuru tarihi olana kadar harcadım. Eskiden kesilen kulüpler, bu tarihe kadar herhangi bir oyuncuyu imzalamalarını engelleyerek, kazanmalarına veya sezonda küme düşmesini önlemelerine yardımcı olabilir.

    Bu sistem, bu tür satın almalar yapmak için para almayan kulüplere adil değil gibi geldi. Bu eski güzel günlere benziyor mu? Herşeyden önce, Mart son başvuru tarihine yakın oyuncuları imzalayan kulüpler, sezonun gerisinde kalanlardan nadiren ellerinden geleni yapıyorlardı. Aynı şey, bugünkü Ocak fiyatları için de geçerlidir.
Oyuncunun gücü, ilk yönetim günlerimden bu yana önemli ölçüde arttı ve şimdi kıymetli bir oyuncunun sözleşmesini son yıla taşımasına izin vererek pencereden para dağıtmaya benziyor.
Bazı oyuncular belirgin sebeplerden dolayı bu rotayı alırlar ve bir oyuncunun kariyeri boyunca üç veya dört transferin, yetenekleri ortalamanın altında olmasına rağmen çok zengin bir genç adam olabileceğinden şüphe yoktur. İster beğenip beğenmemize bakılmaksızın, oyunun bu yolu şimdi. Ancak bir şey aynı kalır; bir müdür imzalarıyla sonuçlandırılır ve Ocak aktarma penceresi kolayca tüm sorunlarının başlangıcı olabilir.

    Benim tavsiyem? Mümkünse temizleyin. Değilse, yalnızca oyuncunun yeteneğini değil, daha da önemlisi ne tür bir insanın olduğunu bildiğinizden emin olun. Yalnızca oyuncu değil, imzaladığınız kişinin olduğunu unutmayın.
Ve Watford Gap’ta herhangi bir anlaşma yapmaktan sakının.
GRAHAM TAYLOR, İngiltere’nin önde gelen spor eğitim yardımcısı Precision Training’in resmi marka elçisidir. Hassas Eğitim, Futbol Ligi’ne uzman eğitim yardımlarının resmi tedarikçileridir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.