Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Polis Cephesi yasal aksiyon tehdidinde

  • Listed: Nisan 17, 2018 11:52 am

Escort İlan Açıklaması

West Midlands Polisi, Birmingham’daki iki büyük Müslüman mahallede 200’den fazla gözetleme kamerasının kurulu olduğu girişimde şimdiden özür diledi.
Kuvvet, terörle mücadele ve insanların yaşamlarına aşırı derecede girme arasındaki dengenin “yanlış” olduğunu kabul etti.
Bazıları gizli olan kameralar, çoğunlukla yüklü olduğu Sparkbrook ve Washwood Heath’daki sivil özgürlükler kampanyacıları ve sakinleri tarafından kızdırdı.
İnsan hakları grubu Liberty, ilgili tüm kameraları kaldırmak için 14 gün içinde bir taahhüt verilmediyse, bu gücün “yasadışı, müdahaleci ve ayrımcı” Proje Şampiyonu programının yargısal bir incelemesini yapacağı görüşündeydi.
Bir sözcü şunları söyledi: “Liberty, Proje Gözetimi terörle mücadele planının mimarlarına bugün tam gözetim altyapısını sökmeyi kabul etmeleri gerektiğini veya Yüksek Mahkemede yargılamanın başlatılması gerektiğini bildirmek için yazıyor.
“Kuvvet, kameraları kurma kararının hukuka aykırı olduğunu ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin (AİHS) 8. ve 14. maddelerinde yerleşiklerin haklarının ihlal edildiğini de kabul etmelidir.”
Örgüt, polisin, programla ilişkili kameralardan en azından bir kısmını kullanmayı planladıklarını belirtti.
Etkilenen bölgelerin birçoğunu temsil eden Liberty’de yasal görevli olan Corinna Ferguson, “Batı Midlands Polisinin hala bu yasadışı ve ayrımcı düzeni kurtarmaya çalıştığı şaşırtıcı. Bu kameralar günlük polislik için işe yaramaz ve kaldırılmalı. Derhal zarar gören topluluk ilişkileri tamir edilmek zorundadır. “

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.