Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Prince William, Yeni Zelanda’da kötü darbeler yaşıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:00

Description

Tahtın ikinci sırtı Yeni Zelanda sporunun gururuna saygı göstermeye çalışıyordu ancak genç bir oyuncu Crown Jewels’da bir rugby topu fırlattığında yaptığı pazarlık yüzünden daha fazlasına sahipti.
“Ooooh,” diye Ryan Wallace, 10 ve Auckland’daki Pakuranga ragbi kulübündeki takım arkadaşları, doğrudan atıştan sonra atış ve yakalama oyunu sırasında kıkırdadı.
27 yaşındaki William, gelecek yıl Rugby Dünya Kupasına ev sahipliği yapmadan önce £ 110 milyon yenileme yaşayan Auckland’daki Eden Park’ın kutsal çiminde çocuklar ile koordinasyon oturumunda Yeni Zelanda ulusal All Blacks takımının sekiz üyesine katıldı.
2005’te İngiliz Aslanlarını izlemek üzere Yeni Zelanda’ya gelen Prince, bir RAF arama kurtarma pilotu olarak çalışma taahhütlerine uyması halinde Dünya Kupasına katılmayı umuyor.
Yeni Zelanda’ya üçüncü ziyareti – o da ülkeyi bebek gibi ziyaret etti – ve sırasıyla Galler soyadı ile sırtında mavi bir gömlek giymiş, ülkeyi nasıl sevdiğini anlattı.

    “O fantastik. Onu seviyorum. Yaklaşık dört buçuk yıl önce buraya geldim. Burada harika vakit geçirdim. Bu açıkçası biraz daha resmi. Bunun makul derecede rahat olduğu gerçeğini hala yaşıyorum “dedi. “Sadece herkes ve Yeni Zelanda’yı görmeyi çok isterim.”
Kraliçeyi ilk defa yurtdışı turunda resmi olarak temsil eden William, Krallığın cumhuriyet tarafından değiştirilmesi yönündeki hevesinin arttığı Commonwealth ülkesindeki monarşiye destek sağlamak için gönderildi.
Mart ayında Yeni Zelanda milletvekilleri, monarşiyi ortadan kaldırmak için referandum yapıp yapmamaya karar verdiler. Konuyla ilgili yapılan son yetkili ankette, halkın yüzde 45’i monarşiyi destekliyor ve yüzde 43’ü Kraliçeyi yerli doğumlu bir cumhurbaşkanıyla değiştirmek istiyor.

    Kraliçe, monarşiyi daha genç, daha enerjik bir görüntü haline getirmek için Kraliçeyi temsil etmek üzere seçildi.
William, ilk kez yurtdışındaki büyükannesini temsil etmenin ne demek olduğunu sordu. “Bu çok kötü bir şey demektir.
Çok meşgul ve iyi şeyler yapmak ve standartları tutmak istediğim yolda öncülük etti. ”
William birçok kraliyet görevini üstlenmeye başlarken bir çok turun başında olacak, ancak önümüzdeki üç yıl boyunca en azından arama ve kurtarma pilotu olarak çalışmalarına yoğunlaşacak.
Kraliçeyi temsil eden diğer turlar hakkında sorular sordu: “Bekle ve gör. Ben de uzaklaşmam. Hâlâ yapmak için çok eğitim aldım. Eğitimime ihtiyacım var, inan bana. ”

    Eden Park’ta, Dünya Kupası için 60.000 kapasitesini artıracak olan stadyumu gezdi ve Richie McCaw, Dan Carter ve hepsi şimdi birkaç kez bir araya geldiği Ali Williams’ı da içeren All Blacks ile sohbet etti.
İngiltere’de bir fanatik olan Prens, aynı zamanda Galce RFU’nun başkanlığını da 2008’de Cardiff’teki bir maçtan sonra Cardiff’teki bir resepsiyonda gerçekleştirdi.
“Sanırım içeriden bilgi almaya çalışıyor ancak ona bir şey anlatmıyoruz” dedi Williams. “Eski ragbi oyunu hakkında oldukça bilgili.”
Ancak şunları ekledi: “Kraliyet Ailesi’yle benimle gerçekten konuşmak istemiyor ve onunla birlikte ragbi konuşmak istemiyorum, bu yüzden mutlu bir ortam buluyor ve sadece iyi bir kahkaha atıyoruz” diye ekledi.

    Daha sonra, Prens ana sayfayı kaldırdı ve Auckland’ın limanında bir Amerika Kupası yarış yatının tekerleğini ülkenin spor hazinelerini göstermek ve monarşiyi kendi
simgeler.
1995’de Japonlar tarafından yarışılan ve 1999 ve 2000 yıllarında Yeni Zelanda mürettebatı için deneme botu olarak kullanılan 79 fit’lik bir yat, NZL41’deki limandan çıkınca, adını çığlık atan kaya alanına koşan kızlara el salladı.
Birçoğu, bir saat sonra kendisinin fotoğraflarını çekecek bir rıhtıma demirledi, çünkü Yeni Zelanda’yı takip eden İngiliz ve yabancı gazetecilere sohbet etti.

    Geleneksel bir Maori’ye katılmak için egzotik açık mavi bir “ada” gömleği giyerek gününü tamamladı; vali genel başkanının Auckland ikametgahının çiminde iki ayak derinliğinde çukurda bulunan bir yer altı fırında pişmiş bir yemek.
Gezisi, Yeni Zelandalı vergi mükelleflerine 80 bin sterline mal olacak olan Prince, Kraliçe’nin Haziran ayında Kanada’ya yaptığı ziyaretin o ülkedeki vergi mükelleflerine mal olacağı 2.08 milyon sterline kıyasla, Auckland’a planlı bir Air New
Zelanda jeti.
Kendisine özel sekreteri Jamie Lowther-Pinkerton ve siyasi ve diplomatik konularda danışman olarak görev yapan üst düzey İngiliz diplomat Sir David Manning de dahil olmak üzere küçük bir çevreye eşlik etti.

    Yeni Zelanda’nın muhafazakar partisi Başbakan John Key, günün büyük bölümünü onunla geçirdi ve ülkenin sonunda monarşiyi ortadan kaldıracağını ancak Kraliçe’nin ölene kadar beklemek istediğini söyledi.
Bununla birlikte, diğerleri daha acil eylem istiyor. Auckland’ın ana Pazar gazetesi Sunday Star Times, bugün düşmanca bir editör olarak Kraliyet Ailesi’ne saldırdı ve “Yeni Zelanda’da zaten gecikmiş bir değişiklik için on yıllar beklemek zorunda kalmamalı” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.