Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Protestocular iklimi ‘adalete’

  • Listed: 11 Ekim 2017 14:00

Description

Başbakan Gordon Brown, yaklaşık 50 bin kişinin Parlamentoyu çevreledikten sonra protesto göstericilerini Downing Caddesi’ndeki aceleyle düzenlenmiş bir toplantıya çağırdı.
Durağan İklim Kaos koalisyonu tarafından organize edilen benzer protestolar da Dublin, Belfast ve Glasgow’da yapıldı.
Oxfam, Greenpeace, Friends of the Earth ve WWF gibi grupları içeren Stop Climate Chaos koalisyonu, Birleşik Krallık hükümetinin AB çapındaki emisyon azaltma hedeflerini artırmasını talep ediyor.
İklim Değişikliği Sekreteri Ed Miliband ayrıca protestocularla bir araya gelerek “En iyi anlaşmayı mümkün olduğunca elinden geleni yapacağım” dedi.
Dünya liderleri yükselen sıcaklıklar ile mücadele etmek için önümüzdeki hafta Kopenhag’da bir araya gelecekler.
Stop Climate Chaos koalisyonu tarafından düzenlenen Cumartesi günkü yürüyüşe katılanlar, “şimdi İklim adaleti” nin şakalarının Danimarka’ya giderken Bay Brown’un kulaklarını çalıyor olmasını umuyor.
Protestoya, afişlerle bezeli açık üstteki bir çift katlı otobüs yol gösterdi: Başbakan’a “Gordon’a bin, Kopenhag’ı say.”
Downing Caddesi’ndeki toplantıdan sonra Brown, durumun ne kadar ciddi olduğunu bildiğini ve bilimsel delillerin “yassı toprak grubu” olarak şüphelenilenleri tanımladığını söyledi.
Bay Brown, diğer dünya liderlerine çevresel planları doğru finansman ile destekleme ihtiyacı için ikna etmeye çalışacağını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.