Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Pru, hissedarlarına 13,3 milyar sterline dokunacak

  • Listed: 4 Ekim 2017 02:05

Description

Pru, AİA’nın devralınan ABD’li sigortacı AIG’nin Asya kolu olan AIA’yı devralması kapsamında pay sahiplerine ücretlerden sonra 20 milyar dolarlık mamut hediye edecek.
Anlaşma, Pru’yu Asya’nın en büyük sigortacısına dönüştürdü – ve firma, her iki işletmeyi birleştirdikten sonra hızla büyüyen bölgede yeni işletme kârının% 60’ının geleceğini tahmin etti.
Prudential’ın başkanı Tidjane Thiam’a göre, birleştirilmiş grubun yaklaşık 30 milyon müşterisi olacak ve bir “enerji merkezi” sigortacı üretecek.
“Bu işlem çok heyecan vericidir ve grubu dönüştürmek için bir defaya mahsus bir fırsattır” dedi. Prudential ve AIA’nın birleşmesinin, ortak müşteri odaklı değerler ve miras grubu ile benzersiz bir hayat sigortası yaratacağına inanıyoruz “dedi.
Pru, grubun devralımını takiben İngiltere’de merkezi olmaya devam edeceklerini doğruladı.
Ancak finansal krizin ortasında 182 milyar dolarlık (120 milyar sterlinlik) bir kurtarma işleminden sonra ABD hükümeti tarafından kontrol edilen AIG, Pru’da nakit ve hisse anlaşması kapsamında kısmi ödeme olarak hissesini elinde tutacak.
Raporlar, Pru’nun satın alım sonrasında İngiliz kolunu satmak için görünebileceğini ileri sürdüğünü belirtti ancak evdeki işi Friends Provident’ın sahibi Resolution için geniş çapta lanse edilen kişi, Pru ile görüşmelerde bulunmadığını söyledi.
Pru, İngiltere operasyonunun yakın gelecekte satışa sunulmayacağını ve Londra’yı “tarihi ev” olarak nitelendirdiğini öne sürdü. Thiam, “İngiltere, nakit ve sermayeyi bizim için üretiyor – bu, grubun çok önemli bir parçası ve portföyümüzde rahatça oturuyor” dedi.
Grup, iki Asya operasyonunun “bazı operasyonel yeniden yapılanma” ile birleştirilmesiyle olası iş kayıplarına işaret etti ve bu da yılda 340 milyon dolar (227 milyon £) civarında tasarruf sağlayacak. Pru, iki şirketin tamamlayıcı olduğunu vurgulamasına rağmen, “her ikisi de en iyisi” işgücünün kombine gruptaki roller için seçilecek.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.