Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Rio ve BHP hurda £ 73bn madencilik bağlanması

  • Listed: Nisan 17, 2018 1:01 pm

Escort İlan Açıklaması

Bu, iki şirketin Pilbara madenlerinde demiryolu ve liman operasyonlarını birleştirerek 10 milyar $ ‘lık tasarruf elde edemeyeceği anlamına geliyor. Şimdi, Pilbara’daki operasyonlarını genişletmek için rakip planları takip etme olasılıkları var.
* CAIRO İKİ İÇİN LÜKS UZUN HAFTA DÖNÜYOR !!! BA CLUB SINIF UÇUŞLARI, BEŞ YILDIZLI KONAKLAMA VE 1.000 £ SPENDING PARA DAHİL! *
Anlaşma, dünya çelik üreticilerinin şiddetle karşı çıkması nedeniyle bir gruba çok fazla fiyatlandırma gücü verdiğine inandılar. Önerilen çözümlerin anlaşmanın faydalarını ortadan kaldıracağı düşünülmektedir.
Rio hisseleri 63 puandan 4080p’ye düşerken BHP’nin 14 puandan 2185 dp’ye düştüğü görülüyor.
Her iki şirket de, Pilbara’da büyüme planlarını sürdüreceklerini söyleyerek, Rio’nun üretimi yıllık% 50 oranında bir artışla 330 milyon ton tona yükselteceğini söyledi.

    BHP ayrıca Kanada’daki Potash Corporation’a 39 milyar dolarlık devralma teklifine odaklanabilecektir.
İki grubun, bazı altyapıyı paylaşması için bir geri alma seçeneği var, bu da yaklaşık 5 milyar dolarlık bir tasarrufla sonuçlanacak. Şirketler daha sınırlı işbirliğinin mümkün olup olmayacağına karar vermeden önce yasal bulguları gözden geçiriyorlar.
Rio, ortak girişim planının Avrupa, Almanya, Avustralya, Japonya ve Güney Kore’deki bekçiler tarafından karşılandığını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı Tom Albanese, “Ortak girişimin sunduğu sinerjinin tam değeri peşinden koşan bir ödüldür” dedi. “Nihayetinde düzenleyicilerin bizimle aynı fikirde olmadıklarını hayal kırıklığına uğrattım.”
BHP genel başkanı Marius Kloppers, her iki partinin de “isteksizce” anlaşmayı sona erdirmeye karar verdiklerini söyledi. BHP’nin Rio’nun demir cevheri varlıklarını satın almaya çalıştığı üç yıl içinde ikinci kez. İki yıl önce tüm grup için düşmanca bir teklif bıraktı.

    Hurdaya çıkarılan anlaşmanın sonucu olarak onlarca milyonu kaçıracak yatırım bankaları arasında Lazard, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Macquarie bulunuyor.
Anlaşmanın başarısızlığı, Rio’nun demir cevheri ticareti yapan deniz ticaretinin yüzde 25’ine sahip olacağı anlamına gelirken BHP’nin yüzde 15’i olacak. Rio, Gine ve Kanada gibi ülkelerde de dahil olmak üzere 13 milyar dolarlık bir yatırım yapıyor.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.