Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ritim ve blues şarkıcısı Teddy Pendergrass 59 yaşında öldü

  • Listed: 10 Ekim 2017 09:55

Description

Ritim ve Blues hit yapımcısı Teddy Pendergrass aylarca hastaneye kaldırıldığı Philadelphia’da vefat etti.
Oğlu Teddy Pendergrass II, “Müziğini seven bütün hayranlarına, teşekkürler. Müziği aracılığıyla yaşayacak. ”
Pendergrass – bir davulcu olarak şöhretine, daha sonra Harold Melvin ve Blue Notes’da öncü şarkıcı olarak atıldı – ABD’de beş ardışık çok plakalı albümü kaydeden ilk siyah erkek şarkıcıydı.
Ancak 31 yaşındaki Pendergrass, Rolls-Royce’un bir ağaca çarptıktan sonra elinden ciddi bir şekilde zarar gördüğünden hayranları yıkıldı ve onu belden felç etti.
Altı ay boyunca hastaneye götürdü ve ertesi yıl Aşk Diliyle albümüne geri döndü. Pendergrass şarkı söyleyebilmesine rağmen imza gücünü kaybetmişti.

    Kararsız kaldı, birkaç albüm kaydetmeye devam ederek Grammy adayı oldu. Belki de kazasından sonra en çok bilinen ismi ilham verici şarkı “Hayat Şarkı söylemeye değer bir şarkı” idi.
Pendergrass kendi konserlerinde canlı performans gerçekleştirmeye başlamadan 19 yıl geçti. Mayıs 2001’de, New Jersey Atlantic City’de satılan iki gösteriyle geri döndü.
Kazadan önce, Pendergrass, Kapıyı Kapat, Şimdi Zarar etmeyin ve Aşk T.K.O gibi şarkılardaki romantizmin erkeklik, tutku ve sevincini sembolize eden patlayıcı, çiğ bir sesle yeni bir R

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.