Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Robotik kol adam araba kazasında öldü

  • Listed: Nisan 17, 2018 5:02 pm

Escort İlan Açıklaması

Christian Kandlbauer, 2005 yılında bir elektrik kazasında her iki kolu da kaybetti, ancak zihin kontrollü robotik protez sol kol ve sağ kolunun yerine normal bir protez sayesinde büyük ölçüde normal bir hayat yaşadı.
22 yaşındaki Perşembe günü hayatını kaybeden Andreas Waltensdorfer, güney şehri Graz’daki bir hastanede kıdemli doktor olan Kandlbauer’un kaza günü Salı gününden beri yoğun bakımda bulunduğunu söyledi.
Kazanın nedeni belirsizliğini koruyor. Hem hekim hem de yerel polis, Kandlbauer’in protez kollarındaki sorunların kazadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını söylemek imkansız olduğunu söyledi.
Bir sene önce sürücü ehliyetini aldıktan sonra her sabah çalışmaya başlayan Bay Kandlbauer, beyninden gelen sinyalleri algılayan ve buna göre hareket eden zihin kontrollü protez nedeniyle yaşam kalitesinin dramatik bir şekilde iyileştiğini söyledi.
Kandlbauer, “Zihin kontrollü protez sayesinde, kazandığım kadar önce neredeyse bağımsız ve kendime bağımlıyım” diyen Kandlbauer, protez üreten şirketi Otto Bock HealthCare Products GmbH’nın web sitesinde yer alan yorumlarda söyledi. “Kazadan önce hayatı çok yaşayabilirim.”
Protezin işe yaraması için, Bay Kandlbauer’in sinirlerinin dördü sol göğüs kaslarına yönlendirildi, uzman Hubert Egger’in internet sitesinde de söz edildi.
Bay Kandlbauer’in Subaru Impreza, modifiye bir acil durum freni ve korna, gösterge lambaları ve ön cam silecekleri gibi fonksiyonları çalıştırmak için bir düğme de dahil olmak üzere özel ekipmanlarla uyarlandı. Yerel ulaşım yetkilileri tarafından onaylandı.
Web sitesinde, Kandlbauer her gece yapay silahlarını nasıl alıp cep telefonları gibi şarj ettiğini anlattı. Ayrıca sürücü ehliyetinin ana hedeflerinden biri olduğunu yazdı.
Halkın üyeleri şimdi kendi başsağlığı dileklerini ifade etmek için sitesini kullanıyor.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.