Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sainsbury’nin Noel olarak hisse senetleri rekor satış getiriyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:25

Description

KDV ve yakıt harcamaları dışındaki rakam, zincirin her hafta bir çeyrek boyunca bir milyon daha fazla müşteriye hizmet etmesi ve haftasonunda Noel arifesinde haftada 24 milyon müşteriye ulaşmasıyla sağlandı.
Sainsbury, ticaret koşullarını zorlu olarak nitelendirdi ancak 2010 yılında iyi bir ilerleme kaydedildiğinden emin olduğunu belirtti.
Düşük fiyat seviyesindeki enflasyon, Ekim ayında görülen yüzde 5,4’ten yavaşlama eğilimine neden olsa da, benzer bir rakam Şehir öngörülerinden daha güçlü.
Tesco, Waitrose ve Morrisons’tan daha güçlü bir rekabet ortamı ile gelirken, Tesco, çift Clubcard puanları şemasında 180 milyon sterlin tutarında kupon teklif ederek Noel’de tanıtım amaçlı bir hava saldırısı düzenledi.

    Perakendeciler, Noel’e başlama sırasındaki zorlu hava koşullarıyla da karşı karşıya kaldıysa da, Sainsbury’nin rekor düzeyde kullanılabilirliklerini sürdürdüğünü belirtti.
Perakendeci, Noel ve Yılbaşı dönemindeki talebi karşılamak için 20.000 adet mevsimlik iş yarattı.
Bugün sonra 1000’den fazla geçici personele kalıcı görevler üstlendiğini söyledi.
Analistler, bugünkü performansın, yıllık vergi öncesi karını 625 milyon sterlin civarında tutmak için zinciri sürdüğünü söyleyerek, Sainsbury’nin hisseleri yüzde 2 arttı.

    Sainsbury, satış mühendisi Justin King’in altına bir dönüş yaparak, satış büyümesine benzeyen beşinci yılının tadını çıkarıyor.
Bugün şunları söyledi: “İşletmeler, zorlu bir tüketici ortamında kaldığı şeylerde iyi performans göstermeye devam ediyor.”
Bu arada Waitrose, Noel döneminde sektörün yıldız oyuncusu olarak ortaya çıktı.
Pazar araştırması şirketi Nielsen, John Lewis Ortaklığının sahip olduğu zincirin dört ana rakibini şenlikli sezon boyunca yenen dört hafta içinde yüzde 14’lük bir satış zamanı ile geçtiğini belirtti.

    Kadar rulo rakamlar Waitrose pazar lideri Tesco sol beşinci sırada geride, aynı dört hafta içinde yüzde 7.4 satış artışı ile önermektedir.
EXPRESS PAYLAŞIM: BURAYA PARTİ SON PAKET FİYATLARINI KONTROL EDİN

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.