Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Saraylar: Kensington Sarayı’nın Gizli Tarihi: Lucy Worsley

  • Listed: 3 Ekim 2017 20:55

Description

Şu an telaş dolu bir Londra alışveriş caddesinin arkasında saklanmış olan Buckingham Sarayı ya da Windsor Kalesi’nin ya da Balmoral ya da Sandringham’ın cozier çağrışımlarının kusursuz yansımaları yok.
Düşünülseydi, Prenses Margaret ve Princess Michael gibi, Kraliyet Ailesi’nin uygun olmayan üyeleri için yararlı bir depo olarak kullanılırdı. Ancak her zaman öyle değildi.
GENEL SEÇİM 2010: SON HABERLER ALIN VE BURADA ANALİZ …
William III ve Mary II, Mary’nin babası James II’yi İngiliz tahtından kovaladığında, yaz evleri olarak kabul edince, Kensington Sarayı kraliyet lehine inişe başladı. Daha sonra Mary’nin kızkardeşi Queen Anne tarafından kullanıldı. Anne, sonsuza dek hamile ve mirasçı sağlayamadı.
Ölümü üzerine saray, gelen Hanoverian hanedanının eline düştü. Hanover’in küçük Alman devleti seçkeni George George, İngiliz tahtını beklenmedik bir biçimde miras aldı, çünkü kış kraliçesi olan Bohemya’nın annesi Elizabeth, James I’in ve daha da önemlisi Protestan’ın kızıydı.

    George’un iyi basması yoktu. Ekşi ve kin dolu bir adam, zina karısını 30 yıldan daha uzun süre hapse attı ve sevgilisini öldürttü – bu olay, yüzyıllar sonra 1948’de Ölü Lobiler İçin Saraband filminde tasvir edildi.
George ve onun en büyük oğlu George Augustus, daha sonra Galler Prensi ve daha sonra George II, sürekli kütükkafa kafalardı. Belirli bir sıranın ardından George Augustus ve eşi Caroline’i dört çocuğuna asılı dururken St James’in Sarayı’ndaki aile evinden dışarı attım.
Galler Prensi ve Prenses, şimdi Leicester Meydanı’nda rakip bir kuruluş kurdular ve kızgın kralın kendi desteğini toplamaya çalıştığı partilerin popülaritesiydi.

    Bir ayara ihtiyaç duyan George, yazlık konutunu seçti, çürüyen Kensington Sarayı. William Kent’in Kral Büyük Merdiveninde birçoğu kimliğinin tespit edildiği sarayın hizmetkarlarından 45’ini resmeden bir resim de dahil olmak üzere kapsamlı yenileme çalışmaları başlatıldı.
Lucy Worsley’nin Courtiers: Kensington Sarayının Gizli Tarihi’nin başlangıcı olan bu geniş resim oldu. Tarihi Kraliyet Sarayları başkan yardımcısı olan Worsley, saraylardan birinin sırlarını kendi elinde tutmak için daha iyi bir konumda olamazdı.
İlk Hannover dönemi hükümdarlarının hükümdarlarını canlı bir şekilde canlandıran ve aslında Rehabilitasyonun ötesinde olan iki Georges’i hümanize eden bir kitap yazdı.

    Worsley’in kitabı olağanüstü karakterlerle doludur: Almanya’daki bir ormanda bulunan vahşi bir çocuk olan Peter the Wild Boy, İngiltere’ye getirildi ve George I’e hayatımı nispeten komplikasyonsuz ve makul derecede mutlu olan az sayıdaki saraydan biri olan bir tür evcil hayvan olarak sundu. ; George Hükümdarlığının Anılarına Doğru Bazı Materyaller’in yaşamsal bir kaynağı olan biseksüel vekil odacı John Hervey; ve gerçekten sesi olan büyüleyici kadınların debriyajı.
En çekici karakterlerden biri Caroline ansbach, kraliçe George II, bir kahraman tarafından kötü muameleye tabi tutulmuş bir hükümdardan ziyade bir filozof olmuş bir kadın. Şaşkın bakışları, zekice anlatılarak gözyaşı döktü. Müthiş bir kitap için şaşırtıcı, aynı zamanda mükemmel bir öneri.

     Faber ve Faber, £ 20
Bu ve diğer kitapları ücretsiz olarak bizim kitapçığımızdan satın alın: www.expressbookshop.co.uk

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.