Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Selby tekrar şampiyonluğa kavuştu

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:45

Description

Yüksek kaliteli bir heyecan verici finalde, dünya birincisi öğleden sonraki oturumda Selby oyunu bir kararlayıcıya götürmek için sondan bir önceki kareyi kazanana kadar vazgeçmedi.
2008 yılında prestijli sıralamasında olmayan unvanını alan Selby, The Rocket’ın önünde 10-9’luk bir galibiyet ile 150.000 £ değerinde bir para ödülü elde etmek için ön plana çıkarak rekorunu yükseltti.
Barry Hearn, Dünya Profesyonel Bilardo ve Snooker Derneği başkanlığına atandığından bu yana ilk büyük turnuvaydı. Bu hareket, oyuncuları hayal kırıklığına uğratan bir çöküşün ardından sporu canlandırmak için ipucu verdi. Bu heyecan verici final son derece yardımcı olacaktır.
Hearn, önümüzdeki sene Berlin’de düzenlenecek dünya çapında bir turnuva planlarını açıkladı ve Masters davasında, 4.000 koltuk arenasına giren ve savaşa hazır ağır boksörlerin stilinde olan oyuncu olarak razzmatazz sözü verdi.
Akşam seansından önce Steve Davis’in belirttiği gibi, bu turnuva “oyuncuların en iyilerini getiriyor” – ve iki oyuncu O’Sullivan’ın 5-3 önde girmesiyle devam etti.
Selby, rakibinin bir karesine girmesi için dokuzuncu günü alarak reddetti. O’Sullivan cevap olarak 92’ye girdi ancak Selby’nin cevabı, orta cebe parmak eklemine sıkı sıkılarak pembe bir basınç atışını içeren 136’lık bir molaydı.
Seviye belirleme fırsatı bulan Selby, bir sonraki karenin kontrolüne baktı, ancak pembe bir oyun oynarken kötü bir minder yuvarlaması aldı ve O’Sullivan avantaj aldı. Selby o engeli takiben iyi bir mizaç gösterdi ve 78 ile tekrar mücadele etti – ancak maç O’Sullivan’ı defnederken izledi.
89 ve 91’lik molalar O’Sullivan’ı arka arkaya ünlüyor; ancak Selby 9-8’de heyecan verici finali kurmak için bir başka yüzyıl da dahil olmak üzere ardışık çerçevelerle derin derin kazılmış.
Ardından Selby, maçın son iki karesini aldı ve dört sayı attı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.