Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Seni neyin öldürmez seni daha güçlü yapar

  • Listed: Nisan 17, 2018 10:24 am

Escort İlan Açıklaması

Hayattan hiç problem yaşamayanlara kıyasla birkaç vuruşla karşılaştıktan sonra daha iyi ücret alıyoruz.
Bir çalışma, olumsuz deneyimlerin, akıl sağlığı ve refahı için ortaya çıkan avantajlarla birlikte, adaptasyonun ve esnekliğin nasıl teşvik edildiğini göstermiştir.
Hayattaki iniş ve çıkışlardan muzdarip olmak, gelecekte herhangi bir zorluk yaşamamış olanlara kıyasla gelecekte meydana gelebilecek olumsuz olaylarla başa çıkmak için daha donanımlı olduğumuz anlamına gelir.
Bizi Öldürme Hakkı: Kümülatif Ömür Boyu Sıkıntı, Güvenlik Açığı ve Esneklik başlıklı çalışma, yaşam boyu süren olumsuz deneyimlerini ve akıl sağlığını bildiren 2,398 kişiye odaklandı.
ABD’deki Buffalo Üniversitesi’nden Profesör Mark Seery, ABD’de Buffalo Üniversitesi’nden Profesör Mark Seery, bazı olumsuz olaylara maruz kalan insanların yüksek bir sıkıntı geçmişine sahip olan ya da hiç yaşamamış olanlardan daha iyi bir ruh sağlığı ve genel refahı olduğunu ortaya çıkarmıştır.

    Prof Seery, bir ömür boyu zorluk yaşamış olan insanların daha az memnun hissetme ve stres belirtileri çekmenin daha olası olduğunu söyledi.
Ancak, birkaç iniş ve çıkıştan acı çekenler, boşanma, işsizlik ya da yas gibi yaşamakta yaşadıkları zorluklarla başa çıkmak için en iyi donanıma sahipti.
Prof Seery, “Yaşam boyu sıkıntı ve küresel sıkıntı, işlevsel bozulma, travma sonrası stres belirtileri ve yaşam memnuniyeti dahil olmak üzere çeşitli zihinsel sağlık ve esenlik ölçütleri arasındaki ilişkileri test ettik” dedi.
“Bulgularımız, herhangi bir olumsuzluğa veya yüksek sıkıntıya göre yaşam boyu bir sıkıntının öyküsünün daha düşük küresel sıkıntı, daha düşük fonksiyonel bozukluk, daha düşük travma sonrası stres belirtileri ve daha yüksek yaşam memnuniyeti öngördüğünü ortaya koydu.” Ekip ayrıca bir geçmişi olan insanları da buldu Bazı olumsuzlukların son olumsuz olaylardan diğerlerinden daha az olumsuz etkilendiği ortaya çıktı.

    Prof Seery, kanıtların sıkıntı yaşamanın esnek bir karakterin gelişimine katkıda bulunabileceğini gösterdiğini söyledi.
Şöyle ekledi: “Her ne kadar büyük bir yaşam boyu sıkıntıya sahip olsak da, nispeten sıradan deneyimlerin de esnekliğe katkıda bulunması gerektiğine inanmak için bir sebep var.
“Bu, titizlikle tasarlanmış psikoterapötik müdahalelerin de bunu yapabildiğini gösteriyor, yine de esnekliği ve nereden geldiğini tam olarak anlamak için hala çok çalışma yapılması gerekiyor.”
Araştırma, Kişilik ve Sosyal Psikoloji Dergisi’nin önümüzdeki sayısında yayınlanacak.
GÖRÜŞ: SAYFA 12

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.