Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sepp Blatter: Dünya Kupası bir ‘aşk hikayesi’

  • Listed: 11 Ekim 2017 14:25

Description

Dünya, Güney Afrika Dünya Kupasının ne derece olağanüstü olacağına dair ilk gerçek görüşünü bugün alacak. Beraberlikten önce, Blatter, Dünya Kupasının bu kıtaya gelmesini “bir aşk hikayesi” olarak nitelendirdiğinde daha iyi durumda.
Ve burada ev sahibi ülkenin savunma oyuncusu Matthew Booth’un dün gece yaptığı çekildikten sonra söylediği gibi, futbol gezegeni, 70 bin vuvuzela boynuzunun can alıcı sesi ile stantlarda koşuşturan turnuvayı duyacak.
“Kimse Meksika’yı gıpta edecek değil,” dedi Booth, yüzünde bilmece sırıtarak.
Aslında kimse, kendilerini düşündüğünü duyamayabilir, bu yüzden yüksek sesle kalıcı din olur. Ancak bu, bu ülkenin milyonlarca insanı Afrika’nın ilk Dünya Kupası’na hoş geldin denecek ve herkes farklı ve benzersiz olacağını hemen biliyor olacak.

    Soccer City, apartheid yıllarında çok fazla ölüm ve kan dolaşan Soweto kasabasına sadece birkaç kilometre mesafededir.
Nelson Mandela dün akşam dev ekranlara girdi ve konuşmasında “Kinako” sözcüğünü ekledi, o zamanlar Afrika’nın ev sahipliği yaparak arazisinin dünya hayatına büyülü yeniden doğmasını tamamlaması için çok acı ve sefaletin ardından geldiğini söylüyordu ilk futbol Dünya Kupası.
Böyle bir zemin karşısında ilk oyunun duygusal ve özel olması emindir. Ancak, çekilişin karmaşıklıkları ve sonuçları, burada geceye analiz edildiğinden, gerçekten etli olanların, turnuvanın sarsılması, ilk Pazar gününe kadar başlamayabilir ve en sert grupların başlangıcına kadar başlamayabilir. Cape Town Uluslararası Kongre Merkezi’ndeki kaplardan çağırıldı.

    Almanya öğleden sonra Durban’da D Grubu’nda Avustralya’yı oynarken daha sonra Gana Sırbistan’ı Pretoria’da oynayacak. Turnuvanın bu bölümünde dünya sıralamaları bu şekilde yığını. Almanlar altıncıdır – elbette öyleler. Grubun Fransa ve Romanya’nın üst sıralarında yer alan Avrupa’da sürpriz paketi olan Sırbistan, 20. sıraya yerleşti. Avustralyalılar 21., Michael Essen’in Gana 37. oldukları halde, bundan çok daha iyi ve daha güçlüler ve Afrika toprağında yaygın kalacaklar.
Form kılavuzuna ve Fabio Capello’nun son deneyimlerine göre, gerçek güç başka yerlerde yatıyor. İspanya ve Brezilya bu yıl hem İngiltere’de baş döndürücü bir şekilde arkadaşlar edindiler. Tantalizingly, finalden önce buluşmaları pek mümkün değil.

    İspanya, eleme turunda yalnızca bir kez kaybeden İsviçreli ve Brezilya’nın arkasında Güney Amerika’nın ikinci grubunda yer alan Şili ile sert bir beraberlik aldı.
Brezilyalılar da, ikinci maçında ülkesi için 60 maçta 41 kez önemli bir sayı atan Didier Drogba’nın takımı olan Fildişi Sahili’nden Afrika lejyonuyla bir araya geldiğinde sıkı bir testle karşı karşıyalar. Bu, İngiltere’nin düşmanı Portekiz’i de içeren bir Ölüm Grubu’na en yakın şey.
Portekiz ve Kuzey Kore arasında büyüleyici bir maç olacak – ünlü 1966’da oynanan ve Goodison Park’ta oynanan çeyrek finalin yeniden başlaması.

    Portekizli üç sayıdan 5-3 kazanmak için gelmek zorunda kaldı. İngiltere Korelileri yüreklerine götürdü. Günümüzde takımları bilinmeyen bir miktardır ve kapalı ülkeleri gibi.
Avrupa şampiyonu olan İspanyollar tarihlerinde en iyi tarafa sahipler. Geçen ve hareketsiz olan Barselona’daki “Catherine Wheel” in çekirdeğindeki erkeklerle, Xavi ve Andres Iniesta, haklıların zevkidir.
Geçen Şubat Seville’de, İngiltere’yi şaşkına çevirdi. Liverpool’un Fernando Torres takımının gol kralıyla da bir tutarlılık gösterdiler.

    Brezilya geçen ay Katar’da olduğu gibi İngiltere’nin ikinci tellerini de rahatça yendi. Beş kez kazananlar da, oyunu tatlı bir şekilde oynayabilirler. Fakat, işlevselliğin, kendilerini aynı fikirle oynamaya başlamış olan 1994’te zafer kazanmasına neden olan antrenörü Dunga’nın incelikten önce gelmesi gerektiği fikrine tekrar dâhil edildi.
Her zaman olduğu gibi, önceden çekilmiş bir röportajda bile Mandela’nın çevresindeki diğer tüm insanları görmezden gelen zarafet ve haysiyettir.
“Afrika’da futbol halkın kalbinde belirli bir yere sahiptir” dedi. “Biz burada [Dünya Kupası] ayrıcalıklıyız.”
Bu arada dün gece vuvezelalar, Cape Town’daki gece hayatı merkezindeki Long Street boyunca şehrin bütün şehirleri için çırpınıyorlardı.

    Dünya Kupası burada Masa Dağı’nın eteklerinde gerçek oldu. Onu çözemezdin, değil mi?

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.