Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Soros küresel banka kurallarını çağırıyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 04:30

Description

Nineties’in şasesine karşı şampanya bahse giren 79 yaşındaki oyuncu, ABD Başkanı’nın bankaları kendi adına ticaret yapmalarına engelleme planlarının bazı yatırım bankacılığı bölümlerinin kaçınılmaz olarak ortadan kaldırılmasına neden olacağını söyledi. Ancak şunları söyledi: “Bu yatırım bankaları çok önemli olacak ve başarısız olmak için çok büyük olacaklar.”
Soros, bankalar için küresel düzenleme talebinde bulundu. “Eski sistem çöktü,” dedi. Ancak Obama, Obama’nın bankalara vergi koymak için çok erken harekete geçtiğini de sözlerine ekledi. Davos Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptığı bir toplantıda “Bir delikten çıkmak için her şeyi yaparken vergi bankalarına gitmek, takip etmeye çalıştığınız politikanın tam tersidir” dedi.
Barclays patronu Bob Diamond, bankaların boyutlarının sınırlandırılmasının iş ve büyümeye çarpacağı konusunda uyardı. Bankaların talebe cevap olarak genişlediğini söyledi. “Küçülmekte olan bankaların önermek için hiçbir kanıt görmedim” dedi.

    Diamond, Birleşik Krallık ve ABD’nin tek başına hareket ederek değil, yeni düzenlemelerin küresel olarak dayatılacağını da sözlerine ekledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.