Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Şövalye şahinleri, kilise kulesinden kutsal bir karmaşa yaratır

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:05

Description

Perth’de St Matthew’un çılgınlığında beslenen bir peregrine’in bir gelinin gelinlikine bir kafatasını düşürdüğü söyleniyor.
Yakındaki Kinnoull Hill’de kıkırdayan kuşlar, civcivlerini beslemeden önce avlarını kesmek için 212ft yapıyı kullanıyorlar.
RSPB üyesi Rev Scott Burton, güvercinlerin yerden temizlenmesinin yönetilebilir olduğunu, ancak karkaslarla engellenmiş olukların farklı bir hikaye olduğunu belirtti.
Şu anda Perth’in en yüksek avantajına sahip olanı hakkında netleştirme yapmak istiyor.
Rev Burton şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl en az yarım düzine kere, taşkın suyunu yaratan ve kilisenin içerisinden sızıntı yapan oluk tıkanıklığı vardı.
“Geçen sene burada çamur atması yaparken, güvercinli karkaslar ve genel çöplerle dolu 10 torbayı temizlediler.

    “Şahinler inanılmaz kuşlar, ancak pratiklikle uğraşmak zorundayız ve sonunda kuleden çıkarak onlara erişimi engellemek” düşünülmelidir “İskoçya’da 650 çiftin arasında bulunan falconlar, beş yıldır Kinnoull Hill’de yuvalanmaktadır. . Onların civcivlerini kiliseye getiriyorlar ve onlara sevdikleri lezzetli güvercinleri nasıl dövüyorlar öğretiyorlar.
Ancak kuşları yasaklamak, St Matthew’a katılan kuş meraklıları arasında güvercinler arasında meşhur kediyi koyabilir.
Kilisede, 2008’de “Kuşlar Parlak Olmuyor” başlıklı bir projeye ev sahipliği yapmıştı. Bu esnada meraklıları dürbünle peregrine falcon’lara bakabiliyordu.

    RSPB koruma görevlisi Dr. Amy Challis, kuşlar taşınırsa bunun “utanç” olacağını söyledi ancak ava uyarlanabilir kuşlar olarak yakında alternatif bir yer bulacaklarına inanıyor.
“Şahinlerin en yüksek yoğunluğu genellikle dağlık alanlardadır, ancak şehirlerde yoğun güvercin avı nedeniyle giderek yaygınlaşmaktadır” diye ekledi.
Peregrine falcons, dünyanın en hızlı kuşlarıdır ve 200mph’lik bir atış yapabilir. Her biri spiral olan üç ya da dört yumurta üretirler.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.