Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

‘Stateless’ Hamza pasaport için teklif verdi

  • Listed: Nisan 17, 2018 11:48 am

Escort İlan Açıklaması

Radikal din adamı, Ev Ofisi’nin pasaportunu ondan almak için yaptığı bir girişime karşı çekicidir.
Özel Göçmen Temyiz Komisyonu’ndan (Siac) yapılan bir duruşmada, Hamza’nın avukatları Mısır vatandaşlığından sıyrıldığını ve İngiliz pasaportunun da alınamayacağını savunuyor, çünkü bu da “vatansız” hale getirecek.
Ancak İçişleri Bakanlığı, artık bir Mısır vatandaşı olmadığını kanıtlamak için bir belge olmadığını ve bir zamanlar Mısır pasaportunun reddedilmesine rağmen, daha sonra bir tanesine izin verildiğini söyledi.
Londra’nın merkezinde üç günlük bir duruşmanın başlangıcında, komisyon, 52 yaşındaki Hamza’nın Mısır uyrukluğunun iptal edilmiş olabileceğini duydu, ancak ülke hükümeti sahip olup olmadığını teyit etmedi.
Rahip öğrenci vizesiyle İngiltere’ye geldi ve evlilik yoluyla bir İngiliz pasaportu aldı.
1982’de Mısırlı bir pasaportu reddedildi, çünkü askerlik görevini üstlenmedi, panel duyuldu, ancak 1988’deki bir kararname onun vatandaşlığını geri almasına izin verdi.
Ancak Mısır hukuk uzmanı Sabah Al-Muhtar, Hamza’nın hukuk ekibine tanık olarak görünerek komisyona, daha sonra başka nedenlerden dolayı milliyetinden sıyrılmasının mümkün olduğunu söyledi.
Hamza, Mısır hükümetinin milliyetini “fiili” inkar ettiğini bir pasaportu reddederek söyledi.
Panel, Mısır vatandaşlık yasaları uyarınca, bir vatandaşın devlet iznine sahip olmadan bir yabancı uyrukluk elde edemeyeceğini duydu.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.