Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tam fiyat ödemeyecek ‘limon sıkacağı’ alışveriş

  • Listed: 4 Ekim 2017 18:00

Description

İndirim kuponları, bir-bir-bir-bir-bir-ücretsiz fırsatlar, cashbacks ve iyi eski moda pazarlık ortalama yüzde 31 bizim bakkaliye gadget’lar için her şey üzerinde soran fiyat daha az ödemek için yönetmek demektir.
Pazarlık avcılarının bir takma adı bile var. Perakendecilere “limon sıkacağı” olarak bilinirler.
Online alışveriş portalı Fatcheese.co.uk 1000 alışverişciyi sorguladı ve ortalama olarak fırsatlar aramak için haftada 1-2 saat arasında harcadığımızı buldu.
Bazılarımız basitçe bir süpermarkette veya bir e-postayla gönderilen tekliften rastladığımız şeylerden yararlanacaktır. Ancak ankete göre, diğerleri mümkün olan her şeyi bulabildi.
Altı% hardcore avcı, haftanın beş günü, pizza restorantında indirim kuponları ve diğer fırsatlar için bir arada iki indirim gibi internette sörf yapıyorlar.

    Fakat yüzde 69’luk bir kesim, hayal kırıklığına uğradığını ve tam fiyat ödemek zorunda kaldıklarını düşündüğünden, indirimli felsefenin bir dezavantajı da var.
Ve yüzde beşi, bir satın alma işleminin tam soran fiyata ayrıldığı zaman fiziksel olarak hasta olduklarını söylüyor.
Aşırı limon sıkacağı davranışına örnek olarak bir çift, tam fiyat ödeyeceklerini ancak başka bir masada birkaçının yarı yarıya kurtulduklarını anladıklarında bir restoranın dışına çıktığını söyledi.
Daha sinsi davranışlar da var.
Bir alışverişci yepyeni bir Blu-ray oynatıcıyı kutusunun dışına çıkardı, kontrol panelinin ekran modeli olduğunu iddia ederek kasaya aldı ve bunun sonucu olarak yüzde 25’lik bir paya sahip oldu.

    Beşte bir – yüzde 22 – her zaman bir teklif olduğunu bildikleri bir restoran seçecek.
Fatcheese kurucusu Ahmed Zaman şunları söyledi: “Tüketiciler giderek anlayışlı hale geliyor, en ucuz fiyatları ve parayı indirimleri indirgemek için internetten yararlanıyorlar.
“Kesinlikle gerekmedikleri sürece herhangi bir satın alım için tam fiyat ödemeyi reddeden milyonlarca İngiliz alışveriş yapıyorlar.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.