Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tasarruflar: En iyi fırsatlardan yararlanabilmek için çabucak harekete geçin

  • Listed: 11 Ekim 2017 18:25

Description

Tasarruf sağlayan kurtaranlar, bankalar ve yapı grupları belirli bir oranda ne kadar nakit kabul edeceğini belirledikten sonra hesap geri çekilirken, en üst geliri hızla taşımak zorunda kalıyorlar.
Karşılaştırma hizmetinde bulunan Andrew Hagger, Moneynet.co.uk şöyle dedi: “Bu sabit faizli tahvillerin kısa bir raf ömrüne sahip olmasının başlıca nedenlerinden biri, bir ya da iki yıl önce çok cazip bir anlaşmanın sona erdiği insanlara, yerine koyabilecekleri en iyi fiyatı bulmaya çalışıyorlar “dedi.
Son 10 günde birçok hesap raflardan çekildi.
Melton Mowbray’ın bir yıl boyunca yüzde 4’lük Noel tahvilinin geri çekilmesinden sadece üç gün önce tahsil edildi. Skipton’un beş yıllık tahvilinin yüzde 5,16’sında bir haftadan az sürmesi.
Diğerleri arasında bir yıl boyunca yüzde 3.7, Prensipper’in iki yıllık tahvilinin getirisi yüzde 4.25, Britannia’nın yüzde üçü beş, Principalale’nin dört yıllık tahvili yüzde 5.1 olan bir Postane hesabı bulunuyor.

    Hagger, “Sabit faizli tasarruf, 2009 boyunca tasarruf pazarının en rekabetçi unsuru oldu. Bununla birlikte, en iyi alım oranını koruyan tasarruf sahiplerinin acele etmesi, 2010’a yaklaşırken hiçbir gevşeme belirtisi göstermiyor” dedi.
12 ay önce faizlerini sabitleyen tasarruf sahipleri, ICICI Bank UK veya Anglo Irish Bank’a üye oldukları takdirde, hesapların yüzde 5.75’ini ödemeyi bekliyor olabilirler.
Aralık 2007’de iki yıl kilitli olanların birçoğu Halifax’ın yüzde 6.45 gibi yüksek bir oranda ödeme yaptığı gibi yüzde 6 oranının gerisinde kalacak.
£ 20,000 dengesi, bir yıl önce yüzde 5,75’lik vergi öncesi faiz 1,150 paya çekmiş olacak, oysa bugün Devlet Bankası’yla yüzde 3,75’lik en iyi bir yıllık anlaşma, vergiden önce 750 £ az 400 kazanacak. .

    Nakitlerine anında erişmek isteyen tasarruf sahipleri için oranlar daha da iyi gidiyor ancak yine de yüzde 3 civarında kalmaya devam ediyor.
West Bromwich yüzde 3,38’e, ancak bir şubeye erişimi olanlara ödüyor. Birmingham Midshires’ın yüzde 3.15’lik bir telefon hesabı var ve AA’dan bir İnternet hesabı da yüzde 3.15.
Tasarrufcuların faiz gelir vergisinden muaf olduğu durumlarda önce nakit İsa (bireysel tasarruf hesabı) ödeneklerini kullanmaları hatırlatılır.
Nakit çıkışı gerektiren Isas’ta oranlar daha yüksek. Birmingham Midshires’tan beş yıllık sabit oranlı bir Isa, yüzde 2.65 ile Standart Yaşam’dan anlık erişim hesabı karşılaştırıldığında yüzde 4.55 oranında değer kazanıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.