Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Teori ” seçkinci ‘öğretme görüşü

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:50

Description

Cameron, Tories’in 2.2 dereceden daha iyi olmayan herhangi birini yasaklayan ve başarısız olan öğretmenleri çiğneyen ve ikramiye ile yüksek performans gösteren kişileri ödüllendirme gücünü yöneten kafaları okul sistemine “cazipçe elitist” bir yaklaşımla ele alacağını söyledi.
Bu arada Bay Brown, yoksul kökenlerden 10.000 lisans öğrencisine tıp ve yasalar gibi mesleklere daha fazla erişebilmek için yeni bir Ulusal Staj Servisi verdi.
Aspirasyon teması muhtemelen 3 Haziran’da yapılması gereken seçim kampanyasında önemli bir savaş alanı olacak, ancak 6 Mayıs’a çağrılacak.
Bay Brown, “İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük sosyal hareketlilik dalgası” nı açığa çıkardığı sözlerinde hafta sonu yapılacak bir konuşmada hayati önem taşıyan orta sınıf oylarını desteklemek konusundaki kararlılığına işaret etti.
İş Sekreteri Lord Mandelson, paketin “temel oy değil, temelleri değil aynı zamanda özlem artırma, yaşam şansını genişletme ve pek azı için değil de birçokları için bir İngiltere inşa etme” üzerine çalıştıklarını belirtti.
Ulusal Staj Planının yanı sıra, Brown ve iş bakanı Pat McFadden, yoksul kökenli 130.000 en parlak orta öğretim öğrencisine yapılandırılmış yardım planlarını açıkladı; daha adil bir topluma yönelik hamle hakkında yıllık bir rapor hazırlamak için yeni bir Sosyal Hareketlilik Komisyonu; ve 60 önemli meslek mensubu temsilcisinin yer aldığı Meslekler Forumu’na bir Ağ Geçidi (Gateway).
Bu arada Cameron, Londra’daki güneydeki Tories taslak eğitim manifestosunu başlattı ve en parlak mezunları eğitime çekmek için öğrenci kredileri ödemek ve sınıfta en iyi performans gösteren öğrencilere ikramiyeler sunmak için bir teklif hazırladı.
Ayrıca, “sadece en iyi niteliklere sahip en iyi profesyonellerin başvurması gerektiğini” söyleyerek, insanların bankacılık ve yasalar gibi mesleklerden daha fazla sınav yapmaya gerek olmadan eğitim vermesine izin verecek bir Öğretmen Programı programına ilişkin planlarını da açıkladı.
Tory lideri, “Ülkemizde eğitim durumunu yükseltmek için kapsamlı bir reform programına bağlıyız” dedi. “Onu asil mesleğe dönüştürmek istiyoruz – en iyi beyinleri çeken, ödüllendirilen ve en çok saygı gören kariyer yolu.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.