Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Test erken menopozu önleyebilir

  • Listed: Nisan 17, 2018 10:47 am

Escort İlan Açıklaması

Bilim adamları menopoz yaşını etkileyen dört gen tespit ettiler.
Kombinasyonda daha büyük bir etkiye sahipler ve bazı kadınların olağandışı erken dönemde “değişimi” elde etmelerine yol açtı.
Exeter Yarımadası Tıp Fakültesi Üniversitesinden eğitim lideri Anna Murray şunları söyledi: “Bir kadının menopoza başlamadan önce ortalama 10 yıl içinde gebe kalma kabiliyetinin azaldığı ve bu nedenle erken menopoz ve gecikmeye sahip olduğu tahmin ediliyor. 30’lu yaşlarına kadar çocuk sahibi olmak, gebe kalma problemlerine daha yatkındır.
“Bu bulgular, erken menopozdan etkilenebilecek 20 Birleşik Krallık kadından birine yardımcı olabilecek kolay ve nispeten ucuz bir genetik test geliştirmenin ilk aşamasıdır.”
Ortalama olarak, kadınlar 51 yaş civarında menopoza girer, ancak bazıları son dönemlerini 40’lı yaşlarda yaşar.
Araştırmaya katılan kadınlar, meme kanseri nedenleri üzerine yapılan bir araştırma olan Çığır Açan Kuşaklar Araştırması katılımcılarıydı. Erken menopoz yaşamış toplam 2.000 kadın, olmayan bir sayı ile karşılaştırıldı.
DNA testleri, her biri erken menopoz riskini artıran dört gen tespit etti.
Bulgular İnsan Moleküler Genetiği dergisinde yayınlandı.
Çığır Açan Kuşaklar Çalışması’nın baş araştırmacılarından Kanser Araştırma Enstitüsü’nden Profesör Anthony Swerdlow şunları söyledi: “Ülkede kadınlara erken menopoz riski olup olmadığını belirleme ve tahmin etme konusunda değerli bir adım attık. Gelecekte doğurganlıklarıyla ilgili bilinçli kararlar vermelerine izin verin. “

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.