Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

TV’de alkol reklamlarına havza çağrısı

  • Listed: Nisan 17, 2018 11:29 am

Escort İlan Açıklaması

Alkol Endişesi dört yaşından küçük çocukların Dünya Kupası sırasında Stella Artois, Magners, Fosters, Carling ve WKD gibi markalardan alkol reklamları izlediklerini söyledi.
Reklamlar İngiltere’deki canlı maçlarda saat 20:00 ile 22:00 arasında görüntülendi ve reklam yönetmeliği kapsamındaydı.
Hayır kurumuna göre, 1,6 milyon çocuk İngiltere’nin Cezayir’e karşı oynadığı maçta üç alkol reklamını izledi ve 1.4 milyon ABD’ye karşı oyun sırasında dört alkol reklam gördü.
Uruguay v Hollanda gibi İngiltere dışındaki maçlarda bile üç alkollü reklam izleyen 800.000 çocuk vardı.
Yaz mevsimi boyunca Doğu Midlands, Londra ve Kuzey Batı’da 11 ila 18 yaş arasındaki 80 gencin Alkol Sorumlusu tarafından yapılan ayrı bir çalışma, çocukların bir günde ortalama 1,6 alkole veya bir yılda 1,600’e maruz kaldıklarını ortaya koydu.
Televizyon, en çok alıntı yapılan medya aracıydı, ardından mağazalarda veya süpermarketlerde ve reklam panolarında reklamlar izledi. Kızlar, erkeklere oranla ruh ve şarap pazarlamasına daha fazla maruz kaldıklarını bildirirken, erkekler şaraba ve alkollü içeceklere daha fazla maruz kaldıklarını bildirdi.
Alkol Duyarlılığı CEO’su Don Shenker şunları söyledi: “Çok sayıda çocuğun alkol reklamlarına bu kadar sıklıkla maruz kalması, genç insanlar arasında daha fazla içki içmesine ve giderek daha fazla zarar görmesine yol açması kabul edilemez. Alkol üreticileri ve reklam düzenleyicileri açıkça görülmemektedir. sorumluluklarını yeterince ciddiye almak ve sadece televizyonda bir havza yasağı ve internet yasağı, çocukların büyük çoğunluğunun alkol pazarlamasına maruz kalmasını engelleyecektir. ”
Hayırseverlik, 18 dereceli filmlerin dışında sinemalarda alkol reklamlarına yasak getirilmesini ve spor ve müzik etkinliklerinin alkol sponsorluğunun yasaklanmasını da istiyor.
Royal College of Physicians’dan Profesör Sir Ian Gilmore şunları söyledi: “Kanıtlar açıktır – çocuklar alkol pazarlamasından etkilenmektedir. İçmeye başladıkları yaşları ve daha sonra ne kadar içtiklerini etkilemektedir. Alkol potansiyel bağımlılığın bir ilacıdır. ve eğer içki üreticileri ve perakendecileri çocuklarımıza itmeyi bırakmayacaklarsa, onları korumak için acil ve sert mevzuat gereklidir. ”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.