Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Typhoon Filipinler’de on öldürür

  • Listed: Nisan 17, 2018 11:13 am

Escort İlan Açıklaması

Typhoon Megi, Filipin takımadalarını Pazartesi günü saatte 140 mil hızla şiddetli rüzgârlarla vurdu, büyük dalgaları çaldı ve iç bölgelere doğru hareket ederken ağaç ve elektrik hatlarını parçaladı.
Luzon ana kuzey adasının dağları üzerinde zayıfladı. Güney Çin Denizi’ne çıktıktan sonra, Megi neredeyse sabit bir şekilde 108 mph’lik bir rüzgar taşıyordu ancak Perşembe günü güney Çin’deki beklenen karaya ulaşmadan önce gücünü tekrar kazanacağı tahmin ediliyordu. Çinli yetkililer kıyı bölgesinden 140 bin insanı tahliye etti.
Fırtına, nihayetinde 41 kişinin ölümüne neden olan alakasız sellerden muzdarip olan Vietnam’a da vurabilirdi. Pazartesi günü, Vietnam’ın su basmış ana karayolu üzerinde meydana gelen akımlar, bir otobüse ve 19 yaşındaki yolcularına, annesinin kavramasından çekilen bir çocuk da dahil olmak üzere süpürüldü.
Kuzeydoğu Filipinler’deki Isabela ili Megi’nin giriş noktası, tayfanın yıkımının en büyük kısmını taşıyordu. Sağlam okul binaları, belediye salonları, kiliseler ve akrabaların evlerinde 8 binden fazla insan tayfun sürdü. Kıyı iline giren ve çıkan yollar ıssız ve çökmüş ağaçlar, elektrik hatları ve enkaz tarafından engellendi.
Evlerin çoğunda demir sac çatılar uçuruldu. Tamauini kasabasında, Ariel Marzan, evinin rüzgarlar arasında dönmeden birkaç dakika önce kaçtığını söyledi. Çatının ovaları, 30 metre uzaklıktaki bir pirinç tarlasına sürüklendi.
“O kadar güçlü olmasını beklemiyordum,” diye sordu hasarı araştırdı ve hane halkının mayın parçalarını aldı.
Tay balıkçılığında en az 10 ölüm suçlandı. Bunlardan biri balık göletinde boğulmuş üç adam ve su aygırını yeni kurtaran bir adam daha sonra kaymış ve Isabela yakınlarındaki Cagayan bölgesinde bir ırmağa düşmüştü.
Afet yetkilisi Eugene Cabrera, Pangasinan eyaletinde bir anne ve dört yaşındaki bir kızının ve iki yaşındaki oğlunun evlerinde bir ağaç çöktüğü zaman öldü. Aynı eyalette yıldırım tarafından başka bir adam öldürüldü.
Yetkililer, bölgeye düşen ağaçların, çökmüş çatının ve camların kırılarak en az dokuzunun yaralandığını söyledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.