Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Uçak bombası şüpheli tutuklandı savundu

  • Listed: 10 Ekim 2017 20:20

Description

Bakanlık, Kongre’den öfkelenen ortada eski Londra öğrencisi Umar Faruk Abdulmutallab’dan istihbarat sağladığını ve yargılama aşamasındayken bile bunu yapmaya devam edeceğini söyledi.
23 yaşındaki Nijeryalı Abdulmutallab tutuklanarak FBI tarafından sorguya çekildi ve kendisini suçlamamak ve avukat bulunmaksızın haklarını okudular. Normalde böyle beyanlar bir dava oluşturulmadan önce gereklidir.
Adalet Bakanlığı sözcüsü Matthew Miller, “Şimdi bu davada farklı bir eylemin yapılması gerektiğini savunanlar, onlarca terörist federal mahkemede bir önceki idare tarafından başarıyla kovuşturulduğu zaman sessiz kaldı” dedi.
Senato İstihbarat Komitesinin kıdemli üyeleri, avukat generalin şüpheli teröristleri tutuklama altına sokup sivil adalet sistemine sokmadan önce istihbarat yetkilileri ile görüşmesi gerektiğini söyledi.
FBI standart prosedürü izliyordu, ancak Senato İstihbarat Komitesi başkanı Dianne Feinstein, bir Demokrat ve cumhurbaşkanı yardımcısı Cumhuriyetçi Christopher Bond, şüphelinin tam bir suçlu yerine bir düşman savaşçısı olarak muamele görmesi durumunda daha fazla istihdam yaratmış olabileceğini söyledi. anayasal haklar.
FBI, Abdulmutallab’ın, iç giyiminde gizlenen bir patlayıcı maddelere kimyasal madde enjekte ederek, Amsterdam’dan Detroit’e kadar 300 kişiyi taşıyan Kuzeybatı Havayolları Uçuş 253’ünü yok etmeye çalıştığını açıkladı. O, altı maddelik iddianamenin suçsuz olduğunu itiraf etti.
Bay Miller, Abdulmutallab’ın sorguya çekilmeye devam edeceğini söyledi.
“Abdulmutallab’ı federal mahkemede denemek bizim ondan ek istihbarat elde etmemize engel değil, zaten istihbarat sağladı ve bizzat istihbarat toplamaya çalışmaya devam edeceğiz, çünkü bölüm geçmiş davalarda tekrar tekrar yapıyor” dedi.
11 Eylül 2001 terör saldırılarından bu yana, İngiliz ayakkabı bombacısı Richard Reid’in de aralarında bulunduğu her terör şüphelisinin ABD’de tutuklandığı sanık, aynı şekilde ele alındığını söyledi. Reid, bir ayakkabı içinde patlayıcı madde bulunan bir uçağı havaya uçurmaya çalışmak için ömür boyu hapis yatıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.