Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Umar Abdulmutallab: Üniversite dersi yardımcı oldu mu?

  • Listed: 9 Ekim 2017 21:05

Description

Umar Abdulmutallab, University College London’daki havaalanı tarama sistemlerini nasıl yenebileceği konusunda uzmanlar tarafından çevrelenmişti.
MI5 ve MI6 tarafından kullanılan Güvenlik ve Suç Bilim Merkezi, 23 yaşındaki Abdulmutallab’ın Haziran 2008’de makine mühendisliği bölümünü aldığı fakültedir.
Bir üniversite soruşturması, Nijerya’nın Londra’da radikalleşip etkilenmeyeceğini ve nasıl göstereceğini inceleyecek. Yetkililer ayrıca, terörle mücadele departmanından herhangi bir bilgi toplamış olup olmadığını öğrenmek isteyeceklerdir.
Commons Terörle Mücadele Alt Komitesi Tory başkanı Patrick Mercer şunları söyledi: “Abdulmutallab’ın, kendisine ve intihara teşebbüsüne son derece yararlı olduğunu kanıtlayacak bir fakülte yanında çalıştığı müthiş bir tesadüf. Hükümet bu tesadüflere bakmalı. ”

    Mezuniyet sonrası terörle mücadele merkezini 2006 yılında başlattıktan sonra UCL küresel bir üne kavuştu. Britanyalılar için 4.000 £ ve AB dışı vatandaşlar için 11.700 £ maliyeti ile, öğrenciler istihbarat alanından bilgi edinecekler ve bombardıman uçakları tespit edilecekler.
İki hafta içinde, üniversite, Avrupa’daki türünün ilk örneği olan 17 milyon sterlinlik güvenlik ve araştırma eğitim merkezi için 100 kadar potansiyel doktora öğrencisine röportaj yapmaya başlayacak. Havalimanı güvenliğini arttırmak bir öncelik olacaktır.
Bununla birlikte üniversite yetkilileri, tüm terörle mücadele ve güvenlik kurslarındaki öğrencilerin “dikkatli bir şekilde incelendiğini ve genellikle bölgede çalışan ajansların sponsorluğunu üstlendiğini” söyledi. Bir sözcü, Abdulmutallab’ın terörle mücadele modüllerini incelemediğini de vurguladı.

    Üniversite müdürü Malcolm Grant, bombacının “havaalanı güvenliği ve izlemesi için yeni teknolojilere öncülük eden” aynı fakültede okuduğu “ironi” olduğunu söyledi.
Grant, Birleşik Krallık medyasının Abdulmutallab’ın UCL’deki günlerini bildirdiği şekilde İslamofobik olmakla sınırlandırdığını ve bunun da kolej İslam Cemiyeti başkanlığına getirildiğini söyledi.
Dedi ki: “İhtiyacımız olan, ayık ve kapsamlı bir değerlendirmedir. Yetkililere her türlü yardımı sağlıyoruz ve Abdulmutallab’ın UCL’deki zamanını tamamen bağımsız bir şekilde gözden geçirmeyi düşünüyorum. ”
Sosyal Uyum Merkezinin direktörü Douglas Murray bugünkü Pazar Ekspresi’nde yazan, aşırılık yanlılarının kampüslerde siyasi açıdan doğru bir kültür yüzünden gelişmesine izin verildiğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.