Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yağmur ve çamur kıvılcım seli sel uyarısı

  • Listed: 10 Ekim 2017 12:50

Description

Yükselen sıcaklıklar ve yağmur, bu hafta başlarında düşen karın çoğunu eritti, ancak bazı bölgelerde zemin yüzeyin altında dondu. Bu, fazla su toprak tarafından absorbe edilmek yerine nehirlere akacak anlamına geliyor.
İskoçya, Galler ve güneybatı ile kuzeybatı İngiltere’nin doğuya doğru İngiltere genelinde süpürme yapan şiddetli bir yağış grubunun yükünü taşımaları bekleniyor.
Bir Çevre Ajansı sözcüsü: “Tahmin edilen yağış ve kar erimesiyle başa çıkma kapasitesi olması nedeniyle, şu anda nehirlerden nehirlerden büyük miktarda sel baskını beklemiyoruz, ancak insanlar yerel yüzey suları riski olduğunun farkında olmalıdırlar. Özellikle Galler ve batı İngiltere’de ezilmiş drenaj sistemlerinden taşıyor.
“Çevre Ajansı Cuma akşamı Güney Batı’dan gelen şiddetli yağmurlar nedeniyle, bu bölgelerde muhtemelen izole edilmiş nehir taşkınları için taşkın saatleri ve taşkın uyarıları düzenleyebilir. Çevre Ajansı ekipleri su yollarındaki tıkanıklıkları kontrol etmek için enkazı kaldırır ve bir önlem olarak taşkın savunmalarını kontrol ederek. ”
Met Office, İskoçya, Galler ve kuzeybatıdaki ve güneybatı İngiltere’deki şiddetli yağışlar için şiddetli hava uyarıları yayınladı. Yüksek rüzgarlar, İskoçya’nın bir kısmında, bugünkü rüzgârların Kuzey Adaları’nda 75mph’e ulaşmasıyla birlikte bekleniyor.
İskoçya’nın batısında ve Kuzey İrlanda’da yağış ihtimali olmasına rağmen, İngiltere’nin ve Galler’in çoğunun yarın güneşli büyülerle oldukça kuru bir gün geçirmesi gerekir. Sıcaklıkların, daha fazla kar olabileceği önümüzdeki hafta düşmesi bekleniyor.
Basın Birliği’nin hava birimi MeteoGroup’la birlikte kıdemli tahminci olan Brendan Jones, bu hafta sonu meydana gelen taşkın tehlikesinin “faktörlerin bir bileşimi” yüzünden olduğunu söyledi.
“Üç şey devreye giriyor – şiddetli yağmur, kar erimesi ve derin don” Özellikle daha yüksek zeminlerde buz ve buz derinliğinde erime daha uzun sürdüğünden, suyun yüzeye çıkıp yüzeye çıkacağını söyledi. Kuzey İngiltere, Galler ve İskoçya gibi en derin kar bulunan bölgelerde en akut selleri göreceğiz Küçük nehirlerin günümüzde sorunlara neden olması muhtemel ve daha fazla kar eridiğinde daha büyük nehirlerin seviyeleri yükselmeye başlayacaktır iyi.”
İnsanlar taşkın uyarılarına www.environment-agency.gov.uk web sitesinde veya 0845 988 1188 numaralı telefonu arayarak kaydolabilir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.