Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yaralanan askerler hastane ziyaretinde Gordon Brown’a sessizce karıştı

  • Listed: 11 Ekim 2017 16:25

Description

Birmingham’daki Selly Oak Hastanesi askeri kanadında tedavi gören gazi Başbakan geldiğinde yatakları etrafında perdeleri kapattı.
Ekipman sıkıntısı çekenlere ve yaralanmalara yönelik tazminat ödemeyen askerler, Brown’un ziyaretini “fırsatçı” ve “zaman kaybı” olarak nitelendirdiler.
İki bacağını ve sağ kolunu bir bomba patlamasıyla kaybeden Sapper Matthew Weston, “Onunla konuşmak istemiyordum. Kendimi iyi hissettirmeye çalışan birisiyle konuşurken vakit kaybetmek istememiştim.
“Bayanlarýn yarısı onunla konuşmak istemedi, o da hemen hemen her şey için onu suçladı.”
20 yaşındaki Matthew, Prens Charles ve eski Ordu Genel Sekreteri Sir Richard Dannatt’ın hastaneyi ziyaret ettiklerinde çok farklı bir resepsiyon aldığını anlattı.

    Dedi ki: “Ben onlara saygı duyuyorum. Prens Charles iki saat boyunca bana seslendi. ”
Eylül ayında Mr Brown ziyaret ettiği sırada yaklaşık 25 yaralı personel hastanede tedavi altına alındı. Sabah ziyaretten askerlere bilgi verildi ve hemşireler onunla konuşmak isteyip istemediklerini sordu. Erkekler yaklaşık üçte ikisi perde protestosunda yer aldı.
Maden patlamasında ağır yaralanan bir diğer hasta, Başbakan geldiğinde hastaneden ayrıldığını söyledi.
“Savunma Bakanlığı, yaralı İngiliz askerlerini tazminatlarını kesmek için dava açmaya çalışıyordu. Çok yanlış “dedi. Sağ ayaklarını patlamış olan üçüncü bir asker, Bay Brown’la konuşmaya karar verdi. Dedi ki: “Birinin moron olmasına rağmen moronitesini savunma fırsatı bulması gerektiğini düşünüyorum.

    “Brown’un ilgilenmediği herkes için oldukça açıktı. İstenmeyen bir meselenin ürünü gibiyiz “dedi.
Hastanede, askerlerin diğer askerlerin yanında iyileşmesine yardımcı olmak için 32 yatak kapasiteli 32 askeri bir koğuş var.
Ziyaretinden iki gün sonra Mr Brown, Londra’daki bir konuşma sırasında yaralı askerlere övgüde bulundu. Dedi ki: “Bu hafta yaptığı gibi, bacak kaybeden bir gençle görüşmekten başka üzücü hiçbir şey yok” dedi.
Downing Street’ten bir sözcü, Bay Brown’un yaralı servis personeline “düzenli olarak ziyaret” ederek şunları söyledi: “Askerlerin fedakarlık, cesaret ve haysiyetine saygı ve hayran kaldı.

    “Beklediğiniz gibi, Başbakanın yaralı askerlere yaptıkları özel ziyaretler konusunda hiçbir zaman yorum yapmıyoruz” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.