Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yatırımcılar az değerli Debenhams’a yöneltti

  • Listed: 11 Ekim 2017 16:30

Description

Sonuçta, pek çok perakendeci aslanın kâr payını şimdi oluşturuyor ve bu anahtar saatte kötü bir performans göstermesi, perakendecilerin şenlikli mevsim rapor ederken hisse fiyatlarının düştüğünü görme ihtimalinin çok yüksek.
Bu nedenle zorlayıcı bir değerleme sunan ve kendi marjlarını ve kazançlarını artırmak için kendi kendine yardım etmeyi amaçlayan şirketleri tercih etmeye devam edeceğiz. Bu sorunları akılda tutarak, 144 mağaza ve 2.30 milyar sterlin satışa sahip olan Debenhams’taki tavsiyemizi geçtiğimiz günlerde yükselttik.
Hisse senedi, 8p hisse başına kazanç tahminimizde sadece 10,2 kat ileri fiyat kazanç oranı ile sektörün en ucuzlarından biridir. Bununla birlikte, olumlu görüşümüzün Avrupa’daki perakende hakkındaki olumsuz genel görüşümüz ve 2010’da İngiltere’deki tüketicilerin baskı altında olacağı beklentisi bağlamında görüleceğini vurguluyoruz.

    Bu uyarılara rağmen, Debenhams’ın ürün karmasındaki değişikliklerden önemli fayda sağlamaları gerektiğine inanıyoruz. Özellikle şirket, temel satın alınan ürün yelpazesinde ve Debenhams’daki Tasarımcılar’da kendi satın alan ürünlerini artırmaya odaklanmıştır, böylece kaliteyi daha iyi kontrol edebilir ve kar marjlarını iyileştirebilir. Bu durumun piyasa tarafından altını çizdiğini ve önümüzdeki iki yıl içerisinde marjlarını neredeyse kesinlikle artıracağını ve satışlarda çok büyük bir etkisi olmadığını düşünüyoruz.
Uzun vadede, Debenhams’ın çeşitli girişimler (özellikle çok kanallı perakendeciliğe itme, marjları yükseltme, daha küçük sitelerin açılması ve temellerden ziyade moda sunma odaklılığı), hissedarların değerini artıracaktır. Şirket sermaye yapısını da geliştirdi ve borçun bir sorun olduğuna inanıyoruz.

    Hisse sayısının artması nedeniyle hisse başına kazancın önümüzdeki yıl azalması muhtemel ancak vergi öncesi kârların yüzde 20’den fazla artmasını bekliyoruz.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.