Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yeşil çay Alzheimer ve Parkinsonları durdurabilir

  • Listed: 11 Ekim 2017 14:20

Description

İçki içerisindeki bir kimyasalın beyin hücrelerine zarar veren zararlı proteinleri önlediği ve yok ettiği bulundu.
ABD araştırmacıları, biri yeşil çay bileşen egCg olan iki kimyasalın birleştirilmesinin, amiloidler olarak bilinen çeşitli protein yapılarını önleyebileceğini ve yok edebileceğini keşfetti.
Amiloidler, Alzheimer, Huntington ve Parkinson hastalıkları gibi bozuklukların gelişmesinde anahtar rol oynar. uzmanlar, bulguların bir gün hastalıklar için eksiksiz bir tedaviye yol açacağına ve bulguların İngiltere’de yaşayan insanlara umut vereceğine inanıyorlar. Bu yılın başlarında Prens Charles, ülkenin Alzheimer’le “kasvetli bir görünüm” ile karşı karşıya olduğunu söyledi.
Doktorlar yıkıcı seyrini alarak hastalığı durdurmak için çok az şey yapabilirler, bu nedenle dejenerasyonu durduran veya geciktiren teknikler büyük fayda sağlayabilir.

    İngiltere’de her gün 500 yeni vaka tespit edildi ve 2050 yılında küresel bir salgın öngörülürken çaresiz bir tedaviye ihtiyaç duyuluyor.
İngiltere’de yaklaşık 700.000 kişi demansa mağlup olup, bunların% 60’ı Alzheimer hastalığına sahiptir. Nüfus yaşlandıkça, bu sayı 30 yılda 1,4 milyona çıkacak. Ve İngiltere’de yaklaşık 120.000 kişi Parkinson’a sahip.
Boston Biyomedikal Araştırma Enstitüsü ve Pennsylvania Üniversitesi’ndeki araştırmaya katılan Dr. Martin Duennwald, “Belirli kimyasalların bir kombinasyonunun, aynı anda çeşitli amiloid formlarını başarıyla yok ettiği ilk şey oldu” dedi.

    Bilim adamları, bu zararlı proteinlerin dejeneratif hastalıkları olan insanların beyinleri ve sinir sistemlerinde “tahribat yaratması” önlemenin yollarını bulmak için onlarca yıldır çaba gösterdiler.
Amiloid plaklar sinir hücrelerini doldurur veya beyin dokularını sarar ve nöronları veya beyin hücrelerini boğarak hafıza kaybı, dil, motor fonksiyon ve sonuçta ölümcül ölüm yol açar.
Dr Duennwald, yaşayan maya hücrelerindeki amiloidleri yeşil çay bileşeni egCg’ye maruz bırakarak başarmıştı.
Bir başka kimyasal olan DAPH-12 mayada amiloid üretimini de engeller. İki kimyasalın birleşmesiyle, araştırmacılar zararlı amiloid proteinleri parçalayabildiler.

    Araştırma ekibinin bir sonraki adımında, çok çeşitli sayıda beyin hastalığının tedavisinde böyle bir kimyasal kokteylin gücünün ne olması gerektiği araştırılacaktır. araştırma bilim dergisi doğa Kimya Biyolojisi’nde yayınlanıyor.
Alzheimer araştırma güvenliği yönetim kurulu başkanı Rebecca Wood, “Bu kimyasalların Alzheimer hastalarına nasıl yardımcı olabileceğini söylemek çok erken.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.