Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yiyecek ve içecek kampanyasının ‘ikiyüzlülük’

  • Listed: 4 Ekim 2017 16:35

Description

Alex Salmond’un Hükümeti, Homecoming girişiminin takibi sırasında İskoç ürünlerinin bir yıl süreyle kutlanacağını ilan etti.
Gıda ve içecek sektörlerinde yaklaşık 360.000 İskoç istihdam edilmektedir ve bakanlar ziyaretçileri etkileme yönündeki bir inişin endüstrilerin durgunluğundan kurtulmalarına yardımcı olabileceğini düşünüyorlar.
Ancak eleştirmenler, SNP’nin minimum fiyatlama yoluyla alkolle mücadele etmeye karar verdiklerini belirterek girişimi kınadı.
Ve sadece geçen hafta Halk Sağlığı Bakanı Shona Robison, restoran bölümünün boyutlarını kesme planlarını içeren bir Hükümet anti-obezite stratejisini açıkladı. Turizm Bakanı Jim Mather, Leith, Edinburgh’daki ödüllü King’s Wark barasına bakanlık ziyareti sırasında bu planı açıkladı.
Mather, “İskoçya, dünyanın her yerinde turizmin yaşadığı en zor yıllardan birinde kendine güveniyor. Açıkça görülüyor ki, bir yiyecek ve içecek arazisi olarak ünümüz bu konumu korumanın faktörlerinden biridir ve bu nedenle, bu gerçek ekonomik fayda alanından faydalanmaya çalışmalıyız. ”

    Olayların Mayıs ayında başlaması ve programın ilan edileceği yaklaşık bir yıl sürmesi bekleniyor. Gıda Bakanı Richard Lochhead, 400’ün üzerinde olayı içeren Homecoming’in İskoç ürünlerine olan talebi artırdığını söyledi.
O ekledi: “İskoçya’nın yiyecek ve içecek sektörü bizim temel ekonomik güçlü yönlerinden biri olmaya devam ediyor. Çarpıcı manzara ve bozulmamış kıyı sularında yetişiyor ve kalitesi ve tazeliği üreticilerimize ve üreticilerimize bir armağan ama biz daha da iyi yapabiliriz. ”
İşçi sağlığı sözcüsü Dr Richard Simpson, “İskoç hükümetinin sol elinin sağ elin ne yaptığını bilmediği anlaşılıyor” dedi.

    Bir Hükümet sözcüsü daha sonra eleştiri talebini reddetti: “Bu, ucuz yiyecek ve içecek değil, pazardaki en kaliteli ve son nokta” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.