Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Yüksek Mahkemede milletvekili masrafları

  • Listed: Nisan 17, 2018 9:49 am

Escort İlan Açıklaması

Sahte muhasebe ile hırsızlığı inkâr eden David Chaytor, Elliot Morley ve Jim Devine, masrafları ile ilgili herhangi bir soruşturmanın ve herhangi bir yaptırımın uygulanmasının “Meclisin ellerinde bulunmaları gerektiğini” iddia ediyorlar.
Chaytor ve Devine’yi temsil eden Nigel Pleming QC, dokuz Yüksek Mahkeme Yargıcından oluşan bir heyetin Meclis harcama planının Meclis’teki yargılamaların bir parçası olduğunu söyledi. Bu nedenle, erkekler Parlamento ayrıcalığı ile korunmaktadır.
Dedi ki: “Bu eski milletvekilleri adına olabildiğince sıkı bir şekilde vurgulamak isterim ki, bu, onları yasaların üstünde ya da dışında alma girişiminde bulunmadı ve hiç olmadı.”
Evin, “cezalandırma ve yanlış iddia edilen herhangi bir parayı geri kazanma gücü” olduğunu ve üyelerine karşı yapılan sahtekarlık iddiaları da dahil olmak üzere iddiaları soruşturma yeteneğine sahip olduğunu söyledi.
Bay Pleming, mahkemelerde, davanın önemli ilkeleri gündeme getirdiğini ve doğrudan emsalsiz olduğunu fark ettiğini söyledi.
Dedi ki: “Bunların bilindiği kadarıyla, Avam Kamarası Üyeleri’nin ya Parlamentoya veya delegelerine yapılan ya da Parlamento ile bir üyenin üyeliğine dayalı bir ifadeyle ilgili olarak ilk suç kovuşturmaları olduğunun farkındayız. Bu işlemler, son derece olumsuz, hatta düşmanca, medyaya ve siyasi zemine karşı getirildi ve uygulandı. ”
Yargıtay’ın Parlamenter ayrıcalığının kapsamını değerlendirme şansına sahip olmasının bir süre önce gerçekleşebileceğini söyledi. Bu yılın başlarında üç Temyiz Mahkemesi heyetine başkanlık eden Lord Chief Justice, Lord Judge, Londra merkezindeki Southwark Crown Court’taki bir hakimin imtiyazla korunmadıklarına dair bir kararı onayladı.
Kraliyet Savcılık Hizmetini temsil eden Lord Pannick QC, iki gün süren duruşmada, cezai kovuşturmadan milletvekili imtiyazı veya dokunulmazlıklarının hiçbir zaman Parlamento Üyelerinin olağan suç faaliyetlerine hiçbir zaman bağlanmadığını tartışıyor olacak.
Batı Yorkshire’daki Todmorden’den eski Bury Kuzey MP Chaytor; eski Scunthorpe MP Morley, 58, Winterton, kuzey Lincolnshire; Daha önce Livingston milletvekili olan Westgate’in Bathgate şehrinden 57 yaşındaki Devine, hepsi koşulsuz kefaletle ve Southwark Crown Court’taki ayrı denemelerle yüz yüze kaldı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.